Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

14 października jest dla każdego nauczyciela dniem szczególnym. W naszej szkole uczciliśmy ten dzień w poniedziałek 16.10. o godz. 10.00. Zebrała się niemal cała społeczność szkolna wraz z Panią Dyrektor - Elżbietą Krupą, nauczycielami, pracownikami naszej szkoły. Przyszły również grupy najmłodszych dzieci z przedszkola.

Uroczystość rozpoczęli uczniowie od zaśpiewania przepięknej piosenki dla całego zgromadzonego grona pedagogicznego. Trzeba przyznać, iż wykonanie piosenki wyszło imponująco, a uczniowie zebrali gromkie brawa. Następnie odczytany został wiersz  przez Oskara - jednego z uczniów oraz życzenia.

Kolejną częścią akademii było nagranie filmowe sondy, którą panie: Karolina Wiśniewska i Katarzyna Kutrzepa przeprowadziły wśród uczniów. Dzieci odpowiadały na pytania, dotyczące pracy nauczyciela, trudności, a na koniec złożyły nauczycielom życzenia.

Trzecia część uroczystości przedstawiona była w formie konkursu przygotowanego przez panie: Gretę Stryjecką- Łatę i Urszulę Antończuk – Grab i adresowaną do uczniów. Konkurs w formie prezentacji zawierał zdjęcia nauczycieli z czasów wczesnej młodości i dzieciństwa. Krótkie rymowanki przestawiające to, czym się poszczególni nauczyciele zajmują, były małą podpowiedzią oraz dopełnieniem wizerunków, gdy trudno było zgadnąć czyja dziecinna twarz spogląda ze zdjęcia. Dla tych, którzy zgadli przewidziane były słodkie nagrody.

Zwieńczeniem uroczystości było odśpiewanie „sto lat", oraz życzenia i podziękowania nauczycielom i uczniom złożone przez Panią Dyrektor Elżbietę Krupę.

Uroczystość Dnia Nauczyciela była momentem szczególnym: wzruszenie, duma i wyjątkowość z naszych dzieci i wszystkich uczniów. Każdy z nauczycieli był kiedyś dzieckiem, który uczył się i poznawał świat, by teraz, realizując ten piękny zawód, uczył następne pokolenia pięknych, mądrych i wspaniałych rzeczy.

Film video-relacja z uroczystości:

 

Sonda wśród uczniów:

Zdjęcia z prezentacji: