Przegląd artykułów w miesiącu

2021

Aktualności
Administrator

Świąteczne wydanie TELEWIZJI SZKOLNEJ

Zapraszamy do obejrzenia specjalnego wydania Telewizji Szkolnej.   ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Dobre praktyki

Dobre praktyki w zakresie pomocy psychologiczno- pedagogicznej. ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Wielozmysłowo kolorowo - zajęcia z wykorzystaniem elementów chromoterapii

W grudniu w ramach innowacji "Wielozmysłowo i kolorowo" bawimy się kolorem niebieskim. Niebieski to kolor ochładzający, mające silne właściwości uspokajające i relaksujące. Wzmacnia koncentrację, zwiększa siłę ekspresji i daje poczucie bezpieczeńs... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Zajęcia innowacji pedagogicznej

Zajęcia innowacji pedagogicznej z wykorzystaniem elementów hortiterapii "Zielono mi" ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Serwis informacyjny TELEWIZJI SZKOLNEJ

Zapraszamy do obejrzenia II wydania serwisu informacyjnego TELEWIZJI SZKOLNEJ. ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Razem dla Kacpra

8 grudnia w naszej szkole odbyła się loteria fantowa. Dochód - 686zł zostanie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Kacpra Dybkowskiego.Dziękujemy Darczyńcom i wszystkim osobom, które wzięły udział w loterii, włączając się w pomoc dla naszego uc... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Dbamy o zęby - Bezpłatna opieka stomatologiczna

Drodzy Rodzice Informujemy, że SOSW zawarł porozumienie w sprawie leczenia stomatologicznego z Centrum ACL Lublin Medicos  ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Laboratoria Przyszłości

Miło nam poinformować, że Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świdniku realizuje projekt „Laboratoria Przyszłości”. Laboratoria Przyszłości to nowa inicjatywa, której celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Jest to proje... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Loteria fantowa dla Kuby

30 września w naszej szkole odbyła się loteria fantowa. Udało nam się zebrać 576,40zł. Dochód z loterii przeznaczony został na leczenie Kubusia Persony. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom: Staroście Świdnickiemu, Burmistrzowi Miasta Świdnik, Centrum Usług Spo... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

30-lecie Ośrodka

01 września 2021 r. minęło 30 lat od powstania naszej placówki w przestrzeni miasta Świdnika. Jubileusz 30 -lecia będziemy świętować przez cały rok. Punktem kulminacyjnym będzie otwarcie nowobudowanego skrzydła, w tym sali gimnastycznej i pomieszczeń dla młods czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Myślę, więc nie śmiecę - akcja Sprzątania Świata

W tym roku akcja Sprzątanie Świata odbywała się w dniach 17-19 września, hasłem przewodnim było "Myślę, więc nie śmiecę". Od piątku w naszym Ośrodku uczniowie rozmawiają, oglądają filmy, tworzą prezentacje, wykonują prace plastyczne na temat celowości akcji, ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Sprzątanie Świata 2021

  Plan: 20.09.2021 (Poniedziałek) 10.25-11.15 sprzątanie terenu wokół szkoły. 11.20-12.00 prezentacja multimedialna i pogadanka. 13.00 podczas zajęć świetlicowych zajęcia plastyczne „Myślę, wiec nie śmiecę ” Worki i rękawiczki zostaną rozdane p czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Szczepimy się!

Zgodnie z Państwa deklaracją Ośrodek nawiązuje współpracę z lokalną przychodnią, gdzie każdy uczeń, rodzic, członek rodziny, pracownik mógłby być zaszczepiony. Placówki w których można się zaszczepić: Praktyka Lekarza Rodzinnego MEDYK ul. Kosynierów 17 tel... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Zebranie z rodzicami

Zebranie z rodzicami   7 września 2021 roku zapraszamy rodziców na ogólnoszkolne zebranie organizacyjne dotyczące funkcjonowania Ośrodka w roku szkolnym 2021/2022.   Godzina 15.00 - spotkanie z Dyrekcją Ośrodka. Godzina 15.30 - spotkanie z wycho... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Pilotażowe wdrożenie modelu SCWEW

“Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)” działające przy SOSW w Świdniku Powiat Świdnicki w Świdniku w dniu 28 lipca 2021 r. podpisał  umowę powierzenia Grantu na realizację przedsięwzięcia grantowe... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Zakończenie projektu "Rehabilitacja 25 plus"

30 sierpnia 2021r. W Ośrodku miało miejsce niecodzienne spotkanie. Gościliśmy Prezesa PFRON Pana Krzysztofa Michałkiewicza, Dyrektora Lubelskiego oddziału PFRON Panią Małgorzatę Paprotę, Starostę Powiatu Świdnickiego Pana Łukasza Reszkę, Członka Zarządu Powia... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Szanowni Rodzice i Uczniowie, informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021 r. w Kinie „LOT” o godz. 11.00. Ze względów sanitarno-higienicznych w uroczystości może uczestniczyć tylko jeden rodzic. Dorośli i dzieci zobowi... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Pożegnanie absolwentów

Absolwenci Szkoły Przysposabiającej do Pracy 2020 / 2021 ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Wkrótce wakacje

Wkrótce wakacje :)  ... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Aktualności
Administrator

Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. W tym dniu odbywały się różnorodne zajęcia edukacyjne dotyczące życia tych owadów. W szkole można też obejrzeć galerię prac konkursu plastycznego „Co zawdzięczam pszczołom?”.Pszczoły „ucieszą się” pewnie najbardz czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Światowy Dzień Europy

9 maja obchodzony jest Światowy Dzień Europy. Z tej okazji przez cały tydzień uczniowie naszej szkoły utrwalali symbole Europy, śpiewali hymn "Odę do radości" oraz wykonywali zadania na tablicy interaktywnej. Autor: S.M.... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Nasz Patron - Henryk Sienkiewicz

5 maja, w rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza, w naszym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym świętujemy Dzień Patrona Szkoły.   W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o wielkim Polaku.  Przypominamy sobie jego życie i twórczość, przekaz... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Dzień Ziemi pod hasłem "Zadbamy o pszczoły"

Dnia 22.04.2021r. odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym uroczystość Dnia Ziemi. W tym roku organizowana była pod hasłem  „Zadbajmy o pszczoły!” Tematyka uroczystości związana jest ze zgłoszeniem naszej placówki do udziału w kampanii „Lub... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Szkoła Przysposabiająca do Pracy

Prezentacja SOSW - Szkoły przysposabiającej do pracy ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Życzenia Wielkanocne

Najserdeczniejsze Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych ... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Witaj, wiosno!

W dniu dzisiejszym zgodnie z tradycją uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę i powitali upragnioną wiosnę. Było radośnie, kolorowo i różnorodnie. Dzieci wykonywały wiosenne prace plastyczne, sadziły kwiaty, rozwiązywały quizy oraz przygotowywały sałatki. N... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Film | rekrutacja 2021/2022

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2021/2022 do: przedszkola, szkoły podstawowej, szkoły przysposabiającej do pracy, zespołów rewalidacyjno-wychowawczych oraz na zajęcia wczes... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Nagrodzeni

Z przyjemnością przedstawiamy zwycięzców konkursu „Świdnickie Spacery”. Konkurs organizowany był przez SP nr 5 w Świdniku. Miał on za zadanie upamiętnić „Świdnickie Spacery”, które miały miejsce 39 lat temu. Odbywały się wzdłuż obecnej ulicy Niepodległości... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Powstaje film :)

Przedstawiamy poniżej zdjęcia z kręcenia filmu promocyjnego o naszym ośrodku. Scenariusz i reżyserię powierzono Paulinie Niezbeckiej, Jakub Boczkowski odpowiada natomiast za zdjęcia do produkcji. Głosu w filmie użyczy dziennikarka, inicjatorka ogólnopolski... czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 33