Przegląd artykułów w miesiącu

2020

Aktualności
Administrator

Udział w konferencji "Rodzice pierwszymi terapeutami dziecka?"

p. Romuald Gumienniak Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego ds. Edukacji Zdrowia i Spraw Społecznych ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Konferencja - podziękowanie

Serdecznie dziękuję Panu Łukaszowi Reszce – Staroście Świdnickiemu - za patronat honorowy i sfinansowanie konferencji oraz Prelegentom konferencji: prof. dr hab. Kazimiera Krakowiak prof. dr hab. n. med. Janusz Kocki prof. dr hab. Wioletta Tuszyńska-B... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Konferencja

Zapraszamy do udziału w Konferencji naukowo-szkoleniowej nt.: "Rodzice pierwszymi terapeutami dziecka?" - Dnia 15 grudnia 2020r od godz. 9:00 Zapisy   ... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Konkurs plastyczny "ULUBIONY MIŚ"

25 listopada obchodzimy DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Z tej okazji ogłaszamy konkurs dla uczniów Ośrodka. Wykonajcie pracę plastyczną - technika prac dowolna - "ULUBIONY MIŚ" Zdjęcia Waszych prac prześlijcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spam czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Wyniki: XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego:„Ogród moich marzeń”,

Protokół z posiedzenia Jury XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego: "Ogród moich marzeń", które odbyło się 26 października 2020r.w Specjalnym Ośrodku szkolno - Wychowawczym w Świdniku. Jury w składzie: Pani Elżbieta Krupa - Dyrektor SOS-W w Świdniku Pani Mag... czytaj więcej..

Komunikaty
Administrator

06.11.2020 r. Komunikat

Szanowni Państwo! W związku z zagrożeniem epidemiologicznym informuję, że od 09 listopada 2020 r.  do 20 listopada 2020r. nadal zostają zawieszone zajęcia w formie stacjonarnej w szkole podstawowej specjalnej, szkole przysposabiającej do pr... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Szkoła Pamięta

W związku z tym, że nasza szkoła bierze udział w projekcie MEN - Szkoła Pamięta, w dniu wczorajszym zapaliliśmy kilka zniczy na cmentarzu komunalnym w Świdniku. Wielu znamienitych świdniczan jest tam pochowanych. Udało się nam dotrzeć do nagrobków kilku z ... czytaj więcej..

Komunikaty
Administrator

30.10.2020 r. Komunikat

Szanowni Państwo! W związku z zagrożeniem epidemiologicznym  informuję, że  od 02 do 06 listopada 2020r. zostają zawieszone wszystkie zajęcia w formie stacjonarnej.  W tym okresie lekcje i zajęcia terapeutyczne  będą się odbywa... czytaj więcej..

Komunikaty
Administrator

22.10.2020 r. - Komunikat

Szanowni Państwo! W związku z zagrożeniem epidemiologicznym  za zgodą Starosty Powiatu Świdnickiego oraz po uzyskaniu pozytywnej opinii  Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego informuję, że od 23 października 2020 r. do 30 października 202... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Bezpieczne funkcjonowanie w strefie czerwonej/żółtej

Specjalny Ośrodek  Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku - Bezpieczne funkcjonowanie  w strefie czerwonej/żółtej Organizacja pracy ośrodka  uwzględnia Wytyczne MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Świdnik dla Autyzmu 2020

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świdniku rozpoczynamy realizację po raz VII projektu „Świdnik dla Autyzmu”. Z przyczyn epidemicznych i obostrzeń sanitarnych postanowiliśmy zrealizować działania w formie wirtualnej. Mamy nadzieję, że zaproszone plac... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Bezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego – list szefów MEN, MI i GIS

Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury oraz Główny Inspektor Sanitarny skierowali list do dyrektorów, dotyczący bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W liście ministrowie podkreślili m.in., że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji pub... czytaj więcej..

Komunikaty
Administrator

INFORMACJA - zakaz wstępu

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku jako administrator obiektów położonych przy ul. Norwida 4 i ul. Okulickiego należących do placówki, w celu ochrony rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa ZAKAZUJE W... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

BHP w czasie koronawirusa

Chroń innych przed zachorowaniem - zasady BHP w czasie koronawirusa ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Funkcjonowanie ośrodka od 1 września 2020 r. w okresie zagrożenia Covid-19

Z ogromną radością powitamy naszych uczniów w progach naszego ośrodka w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem! Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie! Drodzy uczniowie! Z ogromną radością... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą z okazji ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020, która odbędzie się w Parafii pw. NMP Matki Kościoła w Świdniku dnia 26 czerwca 2020 (w piątek) o godz. 9:00... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Jak bezpiecznie spędzić wakacje?

Kochani, zakończenie roku szkolnego 2019/20 zbliża się wielkimi krokami a co za tym idzie lada moment zaczynacie wakacje. Prosimy Was o aktywny, bezpieczny odpoczynek w tym czasie, ponieważ wiemy, że ten rok był dla Was wyjątkowo trudny. Poniżej wstawi... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Nowe wyzwanie i szansa na rozwój

Już za kilkanaście miesięcy teren Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Henryka Sienkiewicza zmieni się w wielki plac budowy. Wszystko za sprawą projektu powiększenia placówki, między innymi o nową salę gimnastyczną i pomieszczenia dla najmłodszych ucz... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Kształcenie na odległość w SOSW w Świdniku przedłużone do 26 czerwca br.

Do 26 czerwca br. na podstawie rozporządzenia MEN przedłuża się przerwę w nauczaniu stacjonarnym w placówce. Nauka będzie nadal odbywała się na odległość. Ponadto wznowiona została w ośrodku  działalność w zakresie zajęć: rewalidacji, wczesnego wspomag... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Dzień Dziecka 2020

Wszystkim naszym uczniom w dniu ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia, samych pięknych i radosnych dni. Wielu serdecznych przyjaciół, sukcesów w szkole i wspaniałej rodziny.Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą pełną beztroskiej zab... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Międzynarodowy Dzień Rodziny - konkurs

Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Konkurs ,,Mój przyjaciel" rozstrzygnięty!

Wychowankowie naszego ośrodka brali udział w konkursie ogłoszonym przez panią dyrektor. Konkurs  cieszył się dużym zainteresowaniem. Zadanie konkursowe polegało na: opisaniu, narysowaniu lub sfotografowaniu swojego przyjaciela, który pomaga przetrwać u... czytaj więcej..

Komunikaty
Administrator

Czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty

Na podstawie: rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410, z późn. zm.) wydane... czytaj więcej..

Komunikaty
Administrator

KOMUNIKAT Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku

W związku z komunikatem Premiera RP dotyczącym możliwości otwarcia przedszkoli informujemy, że po uzgodnieniu z Organem Prowadzącym przedszkole rozpocznie opiekę nad dziećmi od 11 maja 2020 r. Działalność wznawiamy w oparciu o wytyczne: Ministerstwa Zdrow... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Urodziny naszego patrona

5 maja, w rocznicę urodzin Henryka Sienkiewicza, w naszym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym świętujemy Dzień Patrona Szkoły.   W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o wielkim Polaku.  Przypominamy sobie jego życie i twórczość, przekazywane... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

"To i owo na sportowo" - konkurs plastyczny

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „ To i owo na sportowo”.  Rozwińcie waszą wyobraźnię i kunszt malarski przedstawiając waszych ulubionych sportowców lub waszą ulubiona dyscyplinę sportu. Możecie wasze dzi... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Dzień Ziemi 2020

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest- "Działanie na rzecz klimatu" Dzień Ziemi 2020  musi stać się historycznym momentem w którym obywatele całego świata stawią czoła klimatycznemu kryzysowi i wspólnie zaczną działać na rzecz poprawy klimatu. ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

„Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku informuje, iż Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił realizację programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnym... czytaj więcej..

Komunikaty
Administrator

KOMUNIKAT DYREKTORA

Informuję, że na podstawie Rozporządzenia  Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 roku (...) zostaje czasowo ograniczone do 26 kwietnia 2020 roku funkcjonowanie jednostek wchodzących w skład SOSW w Świdniku DYREKTORA SPECJALNEGO OŚRODKA SZK... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Świdnik na niebiesko

2 kwietnia to wyjątkowa data w kalendarzu. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a przez nasze miasto przechodzi błękitny korowód pod hasłem „Idź - maszeruj dla autyzmu”. Choć w tym roku epidemia koronawirusa spowodowała, że zdecydowana w czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 36