Przegląd artykułów w miesiącu

Marzec 2019

Aktualności
Piotr Usidus

Konkurs plastyczny "Mój niebieski świat"

Rozstrzygnięcie I Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mój niebieski świat”, przeprowadzonego w ramach lokalnego przedsięwzięcia „Świdnik dla Autyzmu” Dnia 27 marca 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku odbyło... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Zajęcia Sensoplastyki

25 marca odbyły się kolejne zajęcia Sensoplastyki realizowane w ramach innowacji pedagogicznej. Tym razem dzieci uczestniczyły w zabawach sensorycznych z wykorzystaniem kolorowej galaretki - która ma ciekawą konsystencję, jest zimna, można ją kroić, ściskać, w czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Światowy Dzień Wody

Uczniowie z naszego Ośrodka wybrali się na wycieczkę do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Zapoznali się z procesami produkcji wody. Potrafią już odpowiedzieć na pytanie: „Skąd się bierze woda w kranie?".... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Strefa Historii

Wychowankowie internatu byli dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury. Strefa Historii to miejsce pełne ciekawych eksponatów, które zrobiły na nich ogromne wrażenie. Z dużym zainteresowaniem oglądali film o gen. Tadeuszu Górze. Mieli także okazję zobaczyć muzealny p... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Z wizytą w Przedszkolu nr 4

Dzisiaj odwiedziliśmy kolegów i koleżanki z Przedszkola nr 4 w Świdniku. Uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych metodą Marii Montessori. Nie była to tylko zabawa ale cenna lekcja dla nas wszystkich. Było fantastycznie. Widzimy się za miesiąc.... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Warsztaty Taneczne

Nasi uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w warsztatach tanecznych. Odwiedziła nas p.Marzena Karwatowska instruktorka tańca z Akademia Tańca Pleskot w Świdniku, która przybliżyła naszym uczniom tajniki zawodu tancerza i opowiedziała o... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Straż Miejska

Dzisiaj na zaproszenie Pana Komendanta wychowankowie internatu wybrali się na wycieczkę do Straży Miejskiej w Świdniku. Pan Komendant opowiedział nam o codziennej pracy Strażników. Mieliśmy okazję zobaczyć jak działa dyżurka, monitoring miasta oraz samochód Ek... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Haftowane obrazy

Od kilku dni w naszej szkole możemy oglądać piękne, haftowane obrazy. Wszystkie są dziełem Weroniki - uczennicy Szkoły Przysposabiającej do Pracy. BRAWO WERONIKO! jesteśmy nimi zachwyceni i czekamy na kolejne:)... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

VI Miedzypowiatowym turnieju tenisa stołowego

Wychowankowie internatu brali udział w VI Miedzypowiatowym turnieju tenisa stołowego Burs i Internatow Szkolnych kategoria drużynowa. Udało nam się wywalczyć trzecie miejsce. Gratulacje dla uczestnika turnieju Jana S.... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

4 marca 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno– Wychowawczym w Świdniku po raz kolejny uczczono Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Gościem uroczystego apelu był pan Grzegorz Sztal, członek lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Bro... czytaj więcej..

Wyników 1 - 10 z 10