Przegląd artykułów w miesiącu

2019

Aktualności
Piotr Usidus

Zbiórka żywności dla potrzebujących

Dnia 7 grudnia 2019 roku w sklepie Stokrotka - Galerii Venus Świdnik, we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci Oddział Lublin zorganizowaliśmy zbiórkę żywności dla potrzebujących. W akcji charytatywnej wzięli udział nasi uczniowie oraz nauczyciele. Ze... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Dzień Jabłka 2019

12 listopada w naszym Ośrodku odbył się "Dzień Jabłka" - święto, którego celem było zachęcenie uczniów do spożywania owoców,a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu jego walorów zdrowotnych i odżywczych. Były quizy, zagadki oraz konkure czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Program Integracji Społeczności Romskiej

Gmina Miejska Świdnik zrealizowała projekt dofinansowany ze środków zewnętrznych z rządowego ,,Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020”. Gmina Miejska Świdnik w okresie od 23.07 do 31.10.2019 r. realizowała projekt pn. „Wsp... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Nowa pracownia biologiczna

W czwartek, 26 września 2019 roku, została otwarta nowa pracownia biologiczna dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku. Zakup sprzętu umożliwiła wygrana w konkursie "25 na piątkę z plusem! Konkurs dla szkół p... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Za nami okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i sukcesów! Pożegnaliśmy absolwentów i panie odchodzące na emeryturę. Uczniowie otrzymali nagrody a rodzice podziękowania. Dziękuję też wszystkim nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za tru... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19

Drodzy rodzice i uczniowie zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w środę (19 czerwca 2019r. o godzinie 9.00 Na placu przed naszym ośrodkiem.... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Wizyta u stomatologa

PRACA STOMATOLOGA ”od kuchni"…Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedzili gabinet stomatologiczny w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku, w ramach realizacji szkolnego programu „Poznajemy świat zawodów”. Podczas lekcji w gabinecie pani lekarz stoma... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Pożegnanie absolwentów internatu

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów internatu. Było to spotkanie pełne wzruszeń, uśmiechu, dobrych życzeń i podziękowań. Pani Dyrektor podziękowała Pani Ewie Sochaj, która odchodzi na zasłużoną emeryturę ,za codzienną pracę, rodzi... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Pożegnanie absolwentów

13 czerwca 2019r. odbyła się uroczystość pożegnalna absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Mury naszej szkoły opuszcza w tym roku siedmioro uczniów: Karolina, Agata, Weronika, Karina, Iza, Karolina i Paweł. Na uroczystości pani dyrektor pogratulował czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Warsztaty ekologiczne - zabawki

W naszym ośrodku odbyły się warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej - „Twórcze wykorzystanie odpadów ” zrealizowane w ramach działań w zakresie edukacji ekologicznej, przy wsparciu Starostwa Powiatowego  w Świdniku. Uczniowie wykonali na owady z plast... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Konkurs "Mój las"

Uczniowie naszego ośrodka zostali laureatami II edycji XXX Konkursu przyrodniczego Mój Las. Uroczystość odbyła się w Nadleśnictwie Puławy. Dziękujemy za nagrody!!!  ... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Dzielimy się wiedzą ....

Kolejnym zadaniem jakie realizuje nasz ośrodek jest dzielenie się wiedzą i kształcenie przyszłych terapeutów pracujących z małymi dziećmi. W poniedziałek 3 czerwca 2019r. gościliśmy słuchaczki studiów podyplomowych Wczesne wspomaganie rozwoju małego dziecka z ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Wystawa prac naszych uczniów

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac rękodzielniczych wykonanych przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku. Prace powstały na zajęciach przysposobienia do pracy i Klubu Twórczego Rękodzieła działającego w Oś... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Sensoplastyka - smacznie i kolorowo

3 czerwca 2019r. odbyły się ostatnie zajęcia w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Sensoplastyka® - wspieranie rozwoju uczniów poprzez działania z zakresu stymulacji sensorycznej”. Dzieci samodzielnie wykonały butelki sensoryczne z wykorzystaniem korali... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Wycieczka do Portu Lotniczego Lublin

29.05.2019r. wychowankowie internatu wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Portu Lotniczego Lublin. Plan wycieczki był bardzo atrakcyjny: odprawa garażowa i celna z użyciem specjalnych przepustek, wejście na płytę lotniska- oglądanie startujących i lądujący... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Złota drużyna SOSW Świdnik

28 maja 2019r. odbyły się V Integracyjne Zawody Sportowe – turniej piłki nożnej pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego. Pierwsze piłki meczowe rozegrali: pan Łukasz Reszka i pan Radosław Brzózka. Zarząd Powiatu Świdnickiego ufundował nagrody dl... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Rozstrzygnięcie konkursu ,,Stop zanieczyszczeniom wody i powietrza w powiecie świdnickim"

Protokół z posiedzenia Jury XVIII Powiatowego Konkursu na prezentację multimedialną: "Stop zanieczyszczeniom wody i powietrza w powiecie świdnickim", które odbyło się 27 maja 2019r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świdniku. Protokół z wyn... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Akcja na rzecz Hospicjum

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się w akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Zebraliśmy kwotę 649,40zł. ... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

"Cudownych Rodziców mam...”

"Cudownych Rodziców mam...” Dzisiaj mieliśmy wspaniałych gości - rodziców naszych uczniów. Z okazji ich święta uczniowie przygotowali niespodziankę - energetyczne przedstawienie: piosenki przeplatane tańcem i multimedialnymi pokazami oraz słodkościami, które w czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Dzień otwarty w SPdP

Dzień otwarty w szkole przysposabiającej do pracy. 15 maja uczniowie z SOS-W ul. Wyścigowa w Lublinie zwiedzili naszą szkołę, wzięli udział w ciekawych zajęciach. Podczas warsztatów z hortiterapii oraz zajęć rękodzielniczych wykonali ozdoby w szkle i drewni... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Wojewódzki Konkursu Plastyczny „ Rajskie ptaki”

9 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozstrzygnięciu Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „ Rajskie ptaki”, które odbyło się w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Kęble. Podczas uroczystości obejrzeli przedstawienie "Królewna Śnież... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Akcja #sadziMy

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy włączyli się w akcję #sadziMy. Wspólnie posadziliśmy dzisiaj sadzonki dębów. Gdy wyrosną zapewnią czyste powietrze i schronienie dla ptaków i owadów. To piękne zakończenie naszych obchodów Dni Ziemi.  ... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

CyberOko

Dzisiaj naszym gościem był pan Mirosław Smagiel przedstawiciel firmy AssisTech zaprezentował nauczycielom oraz rodzicom nowoczesną technologię diagnozy oraz terapii - C-Eye® następcę CyberOka. Terapeuci, korzystający z systemu C-Eye® II PRO mogą ocenić stan... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Świdnik dla Autyzmu 2019

Z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu  2-go kwietnia 2019 roku ulicami Świdnika przeszedł niebieski pochód pod hasłem „Idź, maszeruj dla Autyzmu”.   Po raz szósty w centrum miasta (plac przy fontannie miejskiej) zebrała się społec czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Wizyta studyjna

Wizyta studyjna w SOSW w Świdniku nauczycieli ze Szwecji i Francji w ramach projektu: "Pathways to Inclusive Pedagogy" majacego na celu wymianę wiedzy i doświadczeń na temat edukacji włączającej i doskonalenia nauczycieli. ... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

XVIII Powiatowy Konkurs na prezentację multimedialną

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym XVIII POWIATOWY KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ. pt "Stop zanieczyszczeniom wody i powietrza w powiecie świdnickim" Cele konkursu: Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw pro-ekologiczny... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Spotkanie z pracownikami Komendy Powiatowej Policji

W dniu dzisiejszym wychowankowie internatu odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Świdniku. Policjanci przygotowali dla nas pogadankę na temat agresji oraz zachowań nieakceptowanych społecznie. Dziękujemy za miłe spotkanie !!!... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Z wizytą w Restauracji Świdniczanka

Uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy gościli w restauracji "Świdniczanka". Kelnerka, p.Oliwia, opowiedziała o swoim zawodzie i przybliżyła sztukę nakrywania do stołu. Następnie uczniowie zamówili wybrane przez siebie dania lub napoje. Dziękujem... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Konkurs plastyczny "Mój niebieski świat"

Rozstrzygnięcie I Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mój niebieski świat”, przeprowadzonego w ramach lokalnego przedsięwzięcia „Świdnik dla Autyzmu” Dnia 27 marca 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku odbyło... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Zajęcia Sensoplastyki

25 marca odbyły się kolejne zajęcia Sensoplastyki realizowane w ramach innowacji pedagogicznej. Tym razem dzieci uczestniczyły w zabawach sensorycznych z wykorzystaniem kolorowej galaretki - która ma ciekawą konsystencję, jest zimna, można ją kroić, ściskać, w czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 41