Przegląd artykułów w miesiącu

Maj 2018

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Wycieczka do Teatru im. H.Ch. Andersena

29 maja zespoły pani Eli Ścibior i pani Doroty Żurek udały się do Teatru im. H.Ch. Andersena na spektakl "Księga dżungli". Przed spektaklem młodzież złożyła wizytę w Ogrodzie Saskim, gdzie podziwiała piękno przyrody wraz z dumnymi mieszkańcami ogrodu - parą pa... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Spotkanie z iluzjonistą

28 maja nasi uczniowie uczestniczyli w pokazie iluzji zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez MOK w Świdniku. Dzieci obejrzały niezwykłe, a zarazem zabawne przedstawienie, w którym iluzjonista Łukasz Grant i jego pomocnik zaprezentowali swoje magiczne umiej... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Wycieczka do Zamościa

24 maja 2018r. uczniowie V zespołu gimnazjum wraz ze swoimi mamami i panią Elą wybrali się na wycieczkę do Zamościa. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym im. Stefana Milera. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Nasi z medalami!

23 maja 2018r. w Kraśniku odbył się XXV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Nasz Ośrodek reprezentowali: Artur Kosior, Kamil Stagiński, Wojciech Pytka, Dawid Szewczyk, Patryk Saneluta, Michał Ryłowicz i Sebastian Gospodarek. Nasza drużyna czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

"Ze starego coś nowego"

23.05.2018r. odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci z klas I-III zorganizowane pod hasłem "Ze starego coś nowego". Nasi najmłodsi mieli za zadanie stworzyć zwierzęta z rolek po papierze toaletowym. Warsztaty są jednym z działań podjętych w ramach realiz czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Warsztaty Małego Kucharza

Wychowankowie internatu wybrali się22 maja na zajęcia kulinarne do pizzerii Da Grasso Świdnik. Podczas Warsztatów Małego Kucharza poznaliśmy tajniki przyrządzania pizzy i samodzielnie ja wykonaliśmy. Mieliśmy możliwość poznania pizzerii od "kuchni "oraz obs... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Spotkanie z panią policjantką

21.05.2018r.  naszą szkołę odwiedziła p.Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Przeprowadziła z uczniami zajęcia profilaktyczne dotyczące m.in.: bezpieczeństwa na drodze, zachowań agresywnych i ich konsekwencji, podporządkowania czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Lekcja przyrody w Nadleśnictwie Świdnik

14 maja 2018 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy i  Gimnazjum wybrali się do Nadleśnictwa Świdnik na lekcję przyrody. Na spotkaniu z panią Magdaleną Szczepanik dowiedzieliśmy się na czym polega praca leśnika, jak ważną rolę odgrywa las w przyrodzi czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Harcerze odwiedzili lotnisko

14 maja 2018r. harcerska Drużyna Nieprzetartego Szlaku „Polana” odwiedziła Port Lotniczy Lublin. Harcerzy zaprosił wicestarosta świdnicki p.Waldemar Białowąs, Członek Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Port lotniczy Lublin. Młodzież miała okazję poznać spec czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Dzień Europy

11 maja 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy połączony z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem spotkania było pogłębienie i utrwalenie przez uczniów wiedzy o historii Polski oraz wiadomości o państwach europejskich, a w czytaj więcej..

Wyników 1 - 10 z 10