Przegląd artykułów w miesiącu

2018

Aktualności
Administrator

Zajęcia integracji sensorycznej

Migawki z tegorocznych zajęć integracji sensorycznej, prowadzonych w naszym Ośrodku w ramach rewalidacji, wczesnego wspomagania rozwoju i programu "Za życiem". ... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

100 lat radości z Niepodległości

9 listopada.2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku świętowaliśmy wyjątkowo radośnie, ciesząc się z 100 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności. Podcza czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Warsztaty „Zagrożenia związane z używaniem dopalaczy i innych substancji uzależniających”

8.11.2018 r. odbyły się warsztaty dla uczniów naszego ośrodka „Zagrożenia związane z używaniem dopalaczy i innych substancji uzależniających”. Zajęcia prowadził p.Paweł Holuk psycholog z Miejskiego Centrum Profilaktyki w Świdniku. ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze

30.10.2018 r. uczniowie naszego ośrodka uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku nt. „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze”. ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku

W dniu 24.10.2018r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Dzieci z przejęciem słuchały o pracy jaką wykonują policjanci. Asp. Joanna Oraczewska i asp. szt. Arkadiusz Maluga przypomnieli dzieci... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Wycieczka do Chełma

W dniu 19.10.2018r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Chełma. ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Konferencja „Razem łatwiej – wczesne wspomaganie dziecka w rozwoju, zadania i wyzwania”

18.10.2018r. odbyła się konferencja zorganizowana przez nasz ośrodek nt „Razem łatwiej – wczesne wspomaganie dziecka w rozwoju, zadania i wyzwania”. Nauczyciele, pedagodzy, dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji z terenu powiatu oraz pozostali obecni na czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu okazji 15.10.2018r.z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie zabrali swoich nauczycieli w podróż.... W tym uroczystym nastroju odbyło się również uroczyste ślubowanie przedszkolaków i pierwszoklasistów. Wychowankowie podziękowali swoim nauczycielom ... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Kontakt z Rzecznikiem

Kontakt z Naszym Rzecznikiem: Najlepszą formą kontaktu z Rzecznikiem Praw Ucznia jest spotkanie z nim osobiście, ponieważ w bezpośredniej rozmowie najłatwiej jest wszystko wyjaśnić. Rzecznik Praw Ucznia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Henryka Sie... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Koło Fortuny

9 października 2018 roku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku pojechali na integracyjną wycieczkę do Warszawy. Razem z naszymi uczniami w wyjeździe brali udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świdn... czytaj więcej..

Aktualności
Piotr Usidus

Rzecznik Praw Ucznia

W roku szkolnym 2019/2020 rolę Rzecznika Praw Ucznia w naszym ośrodku będzie pełniła pani Anna Zielińska - Wójcik.... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Klub twórczego rękodzieła

Od roku szkolnego 2012/2013 w naszej szkole działa koło pozalekcyjne: „Klub twórczego rękodzieła”. Zajęcia mają formę warsztatów, na których powstają wyroby artystyczne głównie z materiałów naturalnych i surowców wtórnych. Poniżej sznurkowe kwiaty wykonane ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Dzień Chłopaka

28.09.2018r. świętowaliśmy w naszej szkole "Dzień Chłopaka" Odbyła się dyskoteka , chłopcy otrzymali słodkie upominki od swoich koleżanek. Samorząd Uczniowski przedstawił wyniki głosowania na Mistera Szkoły. Ten zaszczytny tytuł zdobył Patryk – uczeń gimnaz... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Wycieczka do sadu ,,Szczepanówka”

27.09.2018r uczniowie klas szkoły przysposabiającej do pracy byli w sadzie ,,Szczepanówka”. Pracę sadownika i sposoby przechowywania jabłek w okresie zimowym przybliżyli nam właściciele. Odbyła się też degustacja pysznych naturalnych soków;) ... czytaj więcej..

Aktualności
Grześku

Powitali uczniów w odświeżonych i wyremontowanych wnętrzach

Serdecznie witam po wakacyjnej przerwie! Wszystkim uczniom i nauczycielom życzę samych sukcesów – powitała na inauguracji roku szkolnego 2018/2019 Elżbieta Krupa, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku. Miejsce z roku na rok rozwija o... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Turnus rehabilitacyjny w Dźwirzynie

22.07.2018r. grupa uczniów, wychowawców i rodziców Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Świdniku wyjechała na turnus rehabilitacyjny do Dźwirzyna. Cała grupa uczestników turnusu w Dźwirzynie liczy 61 osób, w tym 42 uczniów, 5 wychowawców, pielęgniarka oraz reha czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018r. zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Na uroczystym apelu pani dyrektor Elżbieta Krupa podziękowała uczniom, rodzicom, wszystkim pracownikom szkoły oraz przyjaciołom naszego Ośrodka za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły: "Kochani ucz czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

IV Wojewódzkie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych

19 czerwca na stadionie MKS Avia Świdnik odbyły się IV Wojewódzkie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych zorganizowane przez nasz Ośrodek pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z SOSW Świdnik, SOSW Kozice czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Pożegnanie absolwentów Szkoły Przysposabiającej do Pracy

Każdego roku nadchodzi taki dzień, kiedy nasi najstarsi uczniowie żegnają się ze szkołą. Dziś odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Przed nimi kolejne wyzwania. Życzymy, by ich dalsze życie pełne było miłych zdarzeń... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

"Drogi do wolności – 100 lat wolnej Polski”

Społeczność naszego ośrodka uczciła dziś 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. "Drogi do wolności – 100 lat wolnej Polski”, a przed Ośrodkiem posadzony został Dąb Niepodległości, nazwany imieniem Staś. Nagro... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Dzień Rodziny

7 czerwca 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny - dzień pełen radości i niespodzianek. Wśród atrakcji znalazły się m.in: kąciki tematyczne, warsztaty rodzinne, karaoke czy mecz piłki siatkowej rodzice  - nauczyciele. Było mnóstwo gości,... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Wycieczka do Teatru im. H.Ch. Andersena

29 maja zespoły pani Eli Ścibior i pani Doroty Żurek udały się do Teatru im. H.Ch. Andersena na spektakl "Księga dżungli". Przed spektaklem młodzież złożyła wizytę w Ogrodzie Saskim, gdzie podziwiała piękno przyrody wraz z dumnymi mieszkańcami ogrodu - parą pa... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Spotkanie z iluzjonistą

28 maja nasi uczniowie uczestniczyli w pokazie iluzji zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez MOK w Świdniku. Dzieci obejrzały niezwykłe, a zarazem zabawne przedstawienie, w którym iluzjonista Łukasz Grant i jego pomocnik zaprezentowali swoje magiczne umiej... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Wycieczka do Zamościa

24 maja 2018r. uczniowie V zespołu gimnazjum wraz ze swoimi mamami i panią Elą wybrali się na wycieczkę do Zamościa. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym im. Stefana Milera. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Nasi z medalami!

23 maja 2018r. w Kraśniku odbył się XXV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Nasz Ośrodek reprezentowali: Artur Kosior, Kamil Stagiński, Wojciech Pytka, Dawid Szewczyk, Patryk Saneluta, Michał Ryłowicz i Sebastian Gospodarek. Nasza drużyna czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

"Ze starego coś nowego"

23.05.2018r. odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci z klas I-III zorganizowane pod hasłem "Ze starego coś nowego". Nasi najmłodsi mieli za zadanie stworzyć zwierzęta z rolek po papierze toaletowym. Warsztaty są jednym z działań podjętych w ramach realiz czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Warsztaty Małego Kucharza

Wychowankowie internatu wybrali się22 maja na zajęcia kulinarne do pizzerii Da Grasso Świdnik. Podczas Warsztatów Małego Kucharza poznaliśmy tajniki przyrządzania pizzy i samodzielnie ja wykonaliśmy. Mieliśmy możliwość poznania pizzerii od "kuchni "oraz obs... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Spotkanie z panią policjantką

21.05.2018r.  naszą szkołę odwiedziła p.Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku. Przeprowadziła z uczniami zajęcia profilaktyczne dotyczące m.in.: bezpieczeństwa na drodze, zachowań agresywnych i ich konsekwencji, podporządkowania czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Lekcja przyrody w Nadleśnictwie Świdnik

14 maja 2018 uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy i  Gimnazjum wybrali się do Nadleśnictwa Świdnik na lekcję przyrody. Na spotkaniu z panią Magdaleną Szczepanik dowiedzieliśmy się na czym polega praca leśnika, jak ważną rolę odgrywa las w przyrodzi czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Harcerze odwiedzili lotnisko

14 maja 2018r. harcerska Drużyna Nieprzetartego Szlaku „Polana” odwiedziła Port Lotniczy Lublin. Harcerzy zaprosił wicestarosta świdnicki p.Waldemar Białowąs, Członek Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Port lotniczy Lublin. Młodzież miała okazję poznać spec czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 69