Przegląd artykułów w miesiącu

Listopad 2017

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Czytanie na zawołanie

27 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Czytanie na zawołanie". Naszymi gośćmi były panie Joanna Matuszewska i Dorota Ciołek z Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Świdniku. Razem z nami obchodziły Święto Pluszowego Misia. Przeczytały nam bajkę o Kub... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Spotkanie z sokolnikiem - warsztaty edukacyjne

W dniu 24.11.2017r. odwiedził nas sokolnik p. Grzegorz Laskowski, który zaprezentował nam swoich podopiecznych - ptaki drapieżne. Dzieci miały "na wyciągnięcie ręki" sowy, sokoły i jastrzębie. Podczas spotkania dowiedziały się wielu ciekawostek na temat ich ż... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Andrzejki w Mełgwi

23 listopada 2017r. nasi uczniowie wraz p. Iwoną Oknińską uczestniczyli w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Mełgwi. Serdecznie dziękujemy za poczęstunek i wspaniałą zabawę! czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Zabawa andrzejkowa

22 listopada w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa. Tego dnia nie zabrakło wróżb, konkursów, poczęstunku  i oczywiście dobrej muzyki, przy której uczniowie wspaniale się bawili. czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego "Nasi skrzydlaci przyjaciele"

22.11.2017 r.gościliśmy w Spółdzielczym Domu Kultury w Świdniku, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego "Nasi skrzydlaci przyjaciele". Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem - wpłynęło 363 prace z 13 placówek Powiatu Świdnick czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Dziękujemy Darczyńcom!

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła pozyskała wsparcie finansowe Starostwa Powiatowego w Świdniku, Fundacji Banku Pekao S.A. oraz Przedsiębiorstwa Komunalnego "PEGIMEK" w Świdniku na realizację projektu terapeutycznego "Słyszę, czuję, dotykam" Pozyskane ś... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

"Słyszę, czuję, dotykam"

15 listopada zakończyliśmy realizację projektu "Słyszę, czuję, dotykam", w ramach którego w naszej szkole prowadzone były dodatkowe zajęcia terapeutyczne z zakresu integracji sensorycznej, terapii ręki oraz terapii Biofeedback EEG. W  zajęciach uczestnic czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Odwiedziny w WTZ w Świdniku

15.11.2017r. uczniowie wszystkich klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedzili WarsztatTerapii Zajęciowej PSONI Koło w Świdniku. Na początku kierownik warsztatu p. Wiesława Staszczak poinformowała uczniów na temat możliwości wyboru dalszej ścieżki edukac czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Warsztaty edukacyjne "Ptaki naszego miasta"

10.11.2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatatach edukacyjnych "Ptaki w mieście". Prowadzący warsztaty, p. Jarosław Krogulec, reprezentujący Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, przybliżył uczniom popularne gatunki ptaków. Swoje opowieś czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

"Autochodzik"

W dniu 10.11.2017r. zaprzyjaźnieni z naszym ośrodkiem strażnicy przeprowadzili z najmłodszymi uczniami zajęcia z zakresu bezpieczeństwa na drodze z wykorzystaniem "Autochodzika". Szkolenie w formie zabawy realizowane jest w ramach programu "Razem bezpieczniej... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Narodowe Święto Niepodległości

9.11.2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie przygotowali ciekawy program artystyczny. Najwięcej emocji wzbudziły wiersze patriotyczne przedstawione przez niemówiących u... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Konkurs plastyczny "Moje wymarzone miejsce na Ziemi"

Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w konkursie plastycznym "Moje wymarzone miejsce na Ziemi" zorganizowanym przez Dzienne Centrum Aktywności w Świdniku. Dziękujemy za nagrody!!!... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Uroczyste otwarcie placu zabaw

8.11.2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. H. Sienkiewicza w Świdniku odbyło się uroczyste otwarcie nowej inwestycji powiatowej, jaką jest unikatowy w skali kraju plac zabaw. Jest to jeden z nielicznych takich placów, nie tylko w Polsce, ale i... czytaj więcej..

Wyników 1 - 13 z 13