Przegląd artykułów w miesiącu

2017

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Wigilia szkolna

22.12.2017r. jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia cała społeczność szkolna spotkała się by wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Na dzisiejszej uroczystości gościliśmy wicestarostę p.Waldemara Białowąsa, ks. Macieja Moli czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Warsztaty florystyczne

20 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach florystycznych, podczas których mieli okazję własnoręcznie wykonać stroiki świąteczne. Warsztaty prowadziła florystka p.Anna Ekiert. Dziękujemy :)   czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

"Pomóż dzieciom przetrwać zimę"

18 grudnia  wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunem p.Iwoną Oknińską uczestniczyli w zbiórce żywności w Stokrotce dla dzieci z powiatu świdnickiego w ramach akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Inicjatorem zbiórki  było Powiatowe Centrum czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Bożonarodzeniowa paczka dla Bohatera

Po raz kolejny zbieramy dary dla naszych Bohaterów, kombatantów, którzy walczyli o wolną, niepodległą Polskę! Zachęcamy do wsparcia. Zbiórka żywności i artykułów chemicznych potrwa do 15 grudnia 2017r. ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Zaproszenie na warsztaty: "Drobne rzeczy, które cieszą"

Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie warsztatowe z cyklu Drobne rzeczy, które cieszą. Odbędzie się ono 13 grudnia 2017r. w sali nr 9, godz. 14.30. Wspólnie zrobimy świąteczne ozdoby z papierowych figur geometrycznych. Jest to pomysł na przy... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Spotkanie mikołajkowe

Za nami spotkanie mikołajkowe, które tradycyjnie przygotowała dla naszych uczniów młodzież wraz z wychowawcami PCEZ w Świdniku. Jak zawsze miło spędziliśmy ten czas, wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Uczniowie i wychowawcy otrzymali upominki od Mikołaja. Dzięku... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Pierwsza pomoc - zajęcia warsztatowe

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli dzisiaj w zajęciach warsztatowych poprowadzonych przez p. Magdalenę Kusiak. Na spotkaniu uczniowie przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - zaczynając od prawidłowego wezw... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Czytanie na zawołanie

27 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Czytanie na zawołanie". Naszymi gośćmi były panie Joanna Matuszewska i Dorota Ciołek z Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Świdniku. Razem z nami obchodziły Święto Pluszowego Misia. Przeczytały nam bajkę o Kub... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Spotkanie z sokolnikiem - warsztaty edukacyjne

W dniu 24.11.2017r. odwiedził nas sokolnik p. Grzegorz Laskowski, który zaprezentował nam swoich podopiecznych - ptaki drapieżne. Dzieci miały "na wyciągnięcie ręki" sowy, sokoły i jastrzębie. Podczas spotkania dowiedziały się wielu ciekawostek na temat ich ż... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Andrzejki w Mełgwi

23 listopada 2017r. nasi uczniowie wraz p. Iwoną Oknińską uczestniczyli w zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Mełgwi. Serdecznie dziękujemy za poczęstunek i wspaniałą zabawę! czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Zabawa andrzejkowa

22 listopada w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana przez uczniów zabawa andrzejkowa. Tego dnia nie zabrakło wróżb, konkursów, poczęstunku  i oczywiście dobrej muzyki, przy której uczniowie wspaniale się bawili. czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego "Nasi skrzydlaci przyjaciele"

22.11.2017 r.gościliśmy w Spółdzielczym Domu Kultury w Świdniku, gdzie odbyło się rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Plastycznego "Nasi skrzydlaci przyjaciele". Konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem - wpłynęło 363 prace z 13 placówek Powiatu Świdnick czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Dziękujemy Darczyńcom!

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła pozyskała wsparcie finansowe Starostwa Powiatowego w Świdniku, Fundacji Banku Pekao S.A. oraz Przedsiębiorstwa Komunalnego "PEGIMEK" w Świdniku na realizację projektu terapeutycznego "Słyszę, czuję, dotykam" Pozyskane ś... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

"Słyszę, czuję, dotykam"

15 listopada zakończyliśmy realizację projektu "Słyszę, czuję, dotykam", w ramach którego w naszej szkole prowadzone były dodatkowe zajęcia terapeutyczne z zakresu integracji sensorycznej, terapii ręki oraz terapii Biofeedback EEG. W  zajęciach uczestnic czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Odwiedziny w WTZ w Świdniku

15.11.2017r. uczniowie wszystkich klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedzili WarsztatTerapii Zajęciowej PSONI Koło w Świdniku. Na początku kierownik warsztatu p. Wiesława Staszczak poinformowała uczniów na temat możliwości wyboru dalszej ścieżki edukac czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Warsztaty edukacyjne "Ptaki naszego miasta"

10.11.2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatatach edukacyjnych "Ptaki w mieście". Prowadzący warsztaty, p. Jarosław Krogulec, reprezentujący Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, przybliżył uczniom popularne gatunki ptaków. Swoje opowieś czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

"Autochodzik"

W dniu 10.11.2017r. zaprzyjaźnieni z naszym ośrodkiem strażnicy przeprowadzili z najmłodszymi uczniami zajęcia z zakresu bezpieczeństwa na drodze z wykorzystaniem "Autochodzika". Szkolenie w formie zabawy realizowane jest w ramach programu "Razem bezpieczniej... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Narodowe Święto Niepodległości

9.11.2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie przygotowali ciekawy program artystyczny. Najwięcej emocji wzbudziły wiersze patriotyczne przedstawione przez niemówiących u... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Konkurs plastyczny "Moje wymarzone miejsce na Ziemi"

Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w konkursie plastycznym "Moje wymarzone miejsce na Ziemi" zorganizowanym przez Dzienne Centrum Aktywności w Świdniku. Dziękujemy za nagrody!!!... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Uroczyste otwarcie placu zabaw

8.11.2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. H. Sienkiewicza w Świdniku odbyło się uroczyste otwarcie nowej inwestycji powiatowej, jaką jest unikatowy w skali kraju plac zabaw. Jest to jeden z nielicznych takich placów, nie tylko w Polsce, ale i... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Czytanie na zawołanie

27.10.2017r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Czytanie na zawołanie". Naszym gościem specjalnym była Pani dyrektor Elżbieta Krupa, która przeczytała uczniom bajkę pt.: "Jesienny liść". Tradycyjnie nie zabrakło konkursów, zagadek i prac plastycznych. ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Pamiętamy o Zmarłych...

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza, na którym zapalili znicze.  ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Strefa Historii w MOK

Wychowankowie internatu odwiedzili dzisiaj Strefę Historii w Miejskim Ośrodku Kultury. O wielu ciekawostkach związanych z kultową WSK-ą i rajdami motocyklowymi opowiadał młodzieży pan Andrzej Misiurski. Podczas spotkania nie zabrakło także zabawy -uczniowie k... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Pomagamy najmłodszym

Przypominamy, że jak co roku zbieramy plastikowe nakrętki, które przekazujemy Lubelskiemu Hospicjum dla Dzieci im.Małego Księcia. ... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

"Szklane ogrody"

25.10.2017 r.uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w ramach zajęć ogrodnictwa przygotowali ciekawe kompozycje w szkle z wykorzystaniem sukulentów i materiałów naturalnych. czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Szale wykonane na palcach

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przekonali się, że do wykonania szalika nie potrzebne są druty czy szydełko. Na zajęciach rękodzielniczych wykonali piękne szale z włóczki na... palcach!:) Nowa technika tak spodobała się uczniom, że dziergają z zap... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Jesienne świeczniki

Uczniowie klasy Przysposabiającej do Pracy wykonali jesienne świeczniki. Pracom towarzyszyło wiele zabawnych sytuacji, bo zastygający szybko gips sprawiał liczne niespodzianki.  ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Tkanie na ramie...

 Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy na zajęciach rękodzielniczych rozpoczęli naukę tkania. Pierwszą pracą, jaką wykonali była jesienna makatka. To dopiero początek ich przygody z tkaniem, a już wspaniale sobie radzą! Wykorzystując kolorową wełnę czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Wycieczka do Krasnobrodu i Zwierzyńca

18.10.2017r.uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Krasnobrodu i Zwierzyńca. Podczas niej mieli okazję zobaczyć rezerwat leśny „Święty Roch”, muzeum wieńców dożynkowych i okazałą ptaszarnię. Ciekawość wycieczkowiczów wzbudziła również Kaplica na czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

XVI Powiatowy Konkurs Plastyczny "Nasi skrzydlaci przyjaciele"

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym "Nasi skrzydlaci przyjaciele". Termin składania prac 16.11.2017r.  ... czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 107