Przegląd artykułów w miesiącu

2016

Aktualności
Administrator

Szczęśliwego Nowego Roku!

Szczęśliwego Nowego Roku! Wszystkim naszym uczniom oraz ich rodzinom, naszym sympatykom i wszystkim pracownikom :) roku obfitego w samo Dobro, Radość oraz Nadzieję. Szczęśliwego Nowego 2017 Roku! ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Wesołych Świąt!!!

22 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie i pracownicy ośrodka, goście ze Starostwa Powiatowego w Świdniku, ksiądz proboszcz parafii NMP Matki Kościoła oraz przyjaciele naszej szkoły. Po uroc czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Warsztaty plastyczne w gimnazjum

19.12.2016 r .uczniowie gimnazjum uczestniczyli w świątecznych warsztatach plastycznych. Przygotowali na nich bombki i choinki z wykorzystaniem cekolu i materiałów dekoracyjnych. czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Przygotowania do świąt...

W Szkole Przysposabiającej do Pracy przygotowania do świąt pomału dobiegają końca... Po kiermaszowych zmaganiach uczniowie przystąpili do przygotowania stroików na swoje wigilijne stoły. ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Podziękowania dla Castoramy

Bombki podarowane nam przez Castoramę ozdobią w tym roku świąteczne stoły na szkolnej wigilii. Serdecznie dziękujemy! ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Pomóżmy bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dzisiaj w apelu "Zostań Mikołajem dla zwierząt". Rozpoczęliśmy  w ten sposób akcję pomocy dla psów ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie. Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do udziału w zbiórc. Z... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Święta tuż, tuż..

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przygotowują kartki świąteczne dla przyjaciół Ośrodka oraz dla swoich bliskich. Każda jest inna i wyjątkowa. ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

XIX Międzynarodowe Spotkanie z Piosenką Nieprzetartego Szlaku

W dniach 2-3.12.2016 nasz zespół teatralny wziął udział w XIX Międzynarodowych Spotkaniach z Piosenką Nieprzetartego Szlaku, który odbywał się w Lublinie. W tym roku tematem przeglądu były "Spotkania Cygańskie", toteż nasze piosenki ("Miszto" i "Cyganeczka Zo... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Mikołaj w SOSW

Za nami spotkanie mikołajkowe, które tradycyjnie przygotowała dla naszych uczniów młodzież wraz z wychowawcami z internatu PCEZ w Świdniku. Jak zawsze miło spędziliśmy ten czas, wspólnie śpiewaliśmy kolędy,uczniowie otrzymali upominki od Mikołaja:) ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego dla osób niepełnosporawnych.

Zespól Szkół w Piaskach gościł kolejnych sportowców turnieju, zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Kozicach Dolnych. Wzięli w nim udział podopieczni Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Kozicach i Świdniku, Domu Pomocy Społe... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Spotkanie z Inspektorem

30 listopada w naszej szkole gościł starszy inspektor, pan Ryszard Borowiec. Tematem spotkania było bezpieczeństwo uczniów na terenie szkoły i poza nią. ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Kiermasz Świąteczny

Od kilku dni nasi uczniowie przygotowują stroiki, wianki, bombki i inne ozdoby świąteczne na kiermasz świąteczny, który odbędzie się już w najbliższy weekend w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku w dniach 03.12.16 (godz. 13-19) oraz 04.12.16r. ( godz. 10-17). ... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Zabawa Andrzejkowa w Mełgwi

24 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w zabawie andrzejkowej w WTZ w Mełgwi. Jak zawsze zabawa była przednia! Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas:) czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Zabawa Andrzejkowa

Tak mówią stare przysłowia bo też Wilgilia Św. Andrzeja przypadającą na 29 listopada obchodzona dziś u Nas to tradycyjny wieczór wróżb. Tradycje wróżb Andrzejkowych przetrwały w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym do naszych czasów, są beztroska, osobliwa... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Czytanie na zawołanie

24.11.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czytanie na zawołanie”. Gościem specjalnym był p. Dariusz Szałaj, dyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Świdniku, który przeczytał naszym uczniom bajkę o „Misiu i mówiącym kamieniu”. Następnie, czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Warsztaty ekologiczne w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie

22.11.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Podczas pokazu poznali wygląd, zachowania i zwyczaje wybranych zwierząt leśnych i uczyli się czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Zajęcia z ogrodnictwa

Jesienne prace na terenie naszej szkoły. ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Warsztaty organowe

16 listopada uczniowie gimnazjum uczestniczyli w warsztatach organowych w Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku. Dziękujemy organiście p. Sławomirowi Iwanickiemu za zaproszenie i ciekawy pokaz. czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Warsztaty papieru czerpanego

W naszej szkole gościliśmy dzisiaj pana Krzysztofa Wilkołazkiego, który przeprowadził warsztaty - "Papier czerpany". Na zajęciach uczniowie poznali technikę i niezbędne narzędzia do tworzenia papieru. Każdy z uczestników samodzielnie wyczerpał papier i ozd... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Co słychać w świetlicy?

Wszyscy znajdą tu coś dla siebie. Uczniowie mają możliwość zarówno odrobić pracę domową, jak i dobrze się bawić. Czas wolny po lekcjach spędziliśmy dzisiaj na wspólnych rozmowach i przy ciekawych grach planszowych. Najmłodsi chętnie grali w "łapki", układa... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

"W świecie uczuć i emocji"

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli dzisiaj w zajęciach warsztatowych w ramach realizacji programu o charakterze profilaktycznym: "W świecie uczuć i emocji". Celem tego spotkania było uświadomienie młodzieży możliwości panowania nad swoi... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Narodowe Święto Niepodległości

10.11.2016 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Śpiewano pieśni legionowe i recytowano wiersze. Przygotowano bardzo interesującą i atrakcyjną dla dzieci prezentację multimedialną składającą się z filmów, piose czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Wizyta Smoka Wawelskiego w naszej szkole

Wizyta Smoka Wawelskiego w naszej szkole... Dzieci z klasy 3a SP nr 7 razem ze swoją wychowawczynią p.Teresą Ślęp oraz zaproszoną do współpracy bibliotekarką p.Katarzyną Ciołek z oddziału dziecięcego filii nr 4 MPBP, przygotowały dla naszych uczniów wspaniałe... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Zajęcia prasowania w SPdP

Doskonalimy umiejętność prasowania na zajęciach przysposobienia do pracy... ... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Zajęcia kulinarne w SPdP

Na czwartkowych zajęciach kulinarnych uczniowie III klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy wykonali pyszne ciasto 3 bit bez pieczenia. Dzisiaj zaprosili koleżanki z I i II klasy na wspólną degustację. ... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Przy pomniku Nieznanego Żołnierza w Świdniku

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przed uroczystością Wszystkich Świętych zapalili dziś znicze przy pomniku Nieznanego Żołnierza w Świdniku. ... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Zajęcia kulinarne w SPdP

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy wykonali dzisiaj na zajęciach kulinarnych sałatkę grecką z grzankami czosnkowymi. Pychota! ... czytaj więcej..

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

Aktualności
Katarzyna Kutrzepa

IX Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Warcabach

IX Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Warcabach Skład Reprezentacji SOSW Świdnik: Weronika Jadwiga Gospodarek, Natalia Kos, Agata Motyl, Damian Majewski, Krzysiek Wosiek, Michał Kryłowicz, Sebastian Gospodarek , opiekun grupy Piotr Usidus ... czytaj więcej..

Wyników 1 - 30 z 86