Przegląd artykułów w miesiącu

Listopad 2015

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu... ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Czytanie na zawołanie

24 listopada, w ramach akcji „Czytanie na zawołanie” uroczyście obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nasz gość specjalny Pani Joanna Makuszewska, przybyła do nas z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku. Przeczytała nam fragment przygód Kubusia czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Cukier Lukier

Za nami wycieczka do najmniejszej fabryki słodyczy w Lublinie. 19 listopada odwiedziliśmy Manufakturę Cukier Lukier - raj dla amatorów słodyczy:) Mieliśmy niecodzienną okazję uczestniczyć w słodkim pokazie i warsztatach - dowiedzieliśmy się co wchodzi w skład... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Pizza Dominium

Gdzie przyrządzono pierwszą pizzę? Skąd pochodzi nazwa lubianej przez nas Margherity? Jakie składniki wchodzą w skład ciasta na pizzę? Na te i inne pytania usłyszeliśmy dziś odpowiedź na specjalnie zorganizowanej prezentacji w Pizza Dominium w Lublinie. Na sp... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Hortiterapia

W ramach zajęć z hortiterapii uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zasadzili 220 tui. Środki finansowe pozyskano ze Starostwa Powiatowego w Świdniku w ramach projektu „Zielona Enklawa”. Uczniowie najpierw przygotowali podłoże – kopali ziemię i ścinali ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Objazdowy Festiwal Nauki – czyli nauka bez barier

9 listopada 2015 r. odwiedził nas Objazdowy Festiwal Nauki – czyli nauka bez barier z UMCS w Lublinie. Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w warsztatach: "Pachnący świat wokół nas- zioła" oraz wykonali pachnące mydełka z gliceryny. Uczni... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

"Schizofrenia - otwórzcie drzwi"

Nasi uczniowie w Miejskim Ośrodku Kultury na obchodach Dnia Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie "Schizofrenia - otwórzcie drzwi" (06.11.2015r.) ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

"Czytanie na zawołanie"

W czwartkowe przedpołudnie 5.11.2015r., już po raz drugi, odbyło się wspólne czytanie w ramach akcji „Czytanie na zawołanie”. Tym razem uczniowie ośrodka, wspólnie z nauczycielami, czytali wiersze J. Brzechwy i J.Tuwima. Do czytania wykorzystaliśmy tablicę in... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Klub Twórczego Rękodzieła

W każdy czwartek w naszej szkole odbywają się zajęcia pozalekcyjne "Klub twórczego rękodzieła". Celem zajęć jest tworzenie wyrobów artystycznych z materiałów naturalnych i surowców wtórnych oraz z innych materiałów dekoracyjnych. Uczniowie mają tu okazję rozw... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Gotujemy kopytka ziemniaczane

Uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy rozwijali dzisiaj swoje umiejętności kulinarne. Od samego rana w szkolnej kuchni aż wrzało! Wszyscy uczniowie aktywnie brali udział w przygotowaniu kopytek ziemniaczanych. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem wyrabial... czytaj więcej..

Wyników 1 - 11 z 11