Przegląd artykułów w miesiącu

2015

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Warsztaty stolarskie z Castoramą

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli dziś w "Majsterkowie"- warsztatach stolarskich przeprowadzonych przez pracownika Castoramy z Lublina- panią Paulę Sowę. Uczniowie samodzielnie wykonali drewniane stojaki na kubki oraz skrzyneczki, któr... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Niezwykli goście w naszej szkole - chór "Arion"

17 grudnia 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Niezwykli goście w naszej szkole". Tym razem odwiedził nas chór męski "Arion" ze Świdnika. Dyrygentem chóru jest pani Magdalena Celińska. Podczas spotkania pani Magda nawiązała wspaniały kontakt z naszy czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Gratulacje dla naszych laureatów!

Uczniowie naszej szkoły zdobyli aż 7 nagród w Miejskim X Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym pt. „Stroiki i Pocztówki Świąteczne". Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!! ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Świąteczne wypieki w SPdP

Świąteczna atmosfera na dobre już zawitała w naszej szkole. W salach lekcyjnych coraz więcej dekoracji bożonarodzeniowych, a zapachy piernikowych ciastek coraz częściej wypełniają szkolne korytarze....Dzisiaj uczniowie SPdP własnoręcznie wykonali świąteczne ł... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Kiermasz świąteczny w MOK

Zapraszamy serdecznie na kiermasz świąteczny organizowany w MOK w Świdniku, w dniach 5.12.2015r. w godz. 11-.00-18.00 i 6.12.2015r. w godz. 11.00 - 17.00, na którym wystawione będą prace uczniów naszego Ośrodka. Dzieci wraz z nauczycielami przygotowali stroik... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

W stadninie koni

Za nami dzień pełen wrażeń:) Odwiedziliśmy dziś stadninę koni "Bonanza" w Lublinie. Wycieczkę niewątpliwie zaliczamy do udanych. Oprócz tego, że mogliśmy podziwiać piękne zwierzęta, dotknąć ich, to wzbogaciliśmy również swoją wiedzę na temat hodowli koni, zas... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu... ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Czytanie na zawołanie

24 listopada, w ramach akcji „Czytanie na zawołanie” uroczyście obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Nasz gość specjalny Pani Joanna Makuszewska, przybyła do nas z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku. Przeczytała nam fragment przygód Kubusia czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Cukier Lukier

Za nami wycieczka do najmniejszej fabryki słodyczy w Lublinie. 19 listopada odwiedziliśmy Manufakturę Cukier Lukier - raj dla amatorów słodyczy:) Mieliśmy niecodzienną okazję uczestniczyć w słodkim pokazie i warsztatach - dowiedzieliśmy się co wchodzi w skład... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Pizza Dominium

Gdzie przyrządzono pierwszą pizzę? Skąd pochodzi nazwa lubianej przez nas Margherity? Jakie składniki wchodzą w skład ciasta na pizzę? Na te i inne pytania usłyszeliśmy dziś odpowiedź na specjalnie zorganizowanej prezentacji w Pizza Dominium w Lublinie. Na sp... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Hortiterapia

W ramach zajęć z hortiterapii uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy zasadzili 220 tui. Środki finansowe pozyskano ze Starostwa Powiatowego w Świdniku w ramach projektu „Zielona Enklawa”. Uczniowie najpierw przygotowali podłoże – kopali ziemię i ścinali ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Objazdowy Festiwal Nauki – czyli nauka bez barier

9 listopada 2015 r. odwiedził nas Objazdowy Festiwal Nauki – czyli nauka bez barier z UMCS w Lublinie. Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w warsztatach: "Pachnący świat wokół nas- zioła" oraz wykonali pachnące mydełka z gliceryny. Uczni... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

"Schizofrenia - otwórzcie drzwi"

Nasi uczniowie w Miejskim Ośrodku Kultury na obchodach Dnia Solidarności z Osobami Chorymi Psychicznie "Schizofrenia - otwórzcie drzwi" (06.11.2015r.) ... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

"Czytanie na zawołanie"

W czwartkowe przedpołudnie 5.11.2015r., już po raz drugi, odbyło się wspólne czytanie w ramach akcji „Czytanie na zawołanie”. Tym razem uczniowie ośrodka, wspólnie z nauczycielami, czytali wiersze J. Brzechwy i J.Tuwima. Do czytania wykorzystaliśmy tablicę in... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Klub Twórczego Rękodzieła

W każdy czwartek w naszej szkole odbywają się zajęcia pozalekcyjne "Klub twórczego rękodzieła". Celem zajęć jest tworzenie wyrobów artystycznych z materiałów naturalnych i surowców wtórnych oraz z innych materiałów dekoracyjnych. Uczniowie mają tu okazję rozw... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Gotujemy kopytka ziemniaczane

Uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy rozwijali dzisiaj swoje umiejętności kulinarne. Od samego rana w szkolnej kuchni aż wrzało! Wszyscy uczniowie aktywnie brali udział w przygotowaniu kopytek ziemniaczanych. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem wyrabial... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Lekcja biblioteczna

W październiku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Świdniku uczestniczyli w lekcji bibliotecznej zorganizowanej w Miejsko - Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku. Podczas wizyty zapoznali się z biblioteką, wysłuchali ciekawego opowia... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Terapia ręki

W roku szkolnym 2015/2016 oferta edukacyjna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku została poszerzona o zajęcia Terapii Ręki. Zajęcia te służą usprawnianiu tzw. małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni  i palców i mają na celu popraw... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Przetwory na zimę

Jesień w naszej szkolnej pracowni gastronomicznej to czas intensywnej pracy. Na zajęciach przysposobienia do pracy przygotowywaliśmy zapasy na zimę - kompoty owocowe oraz przetwory z warzyw. Wszyscy aktywnie brali udział w ich przygotowaniu - myli produkty, k... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Niezwykli goście w naszej szkole

8.10.2015 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu "Niezwykli goście w naszej szkole". Tym razem odwiedził nas zespół ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego w Świdniku. Podczas spotkania nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać informacji na tema... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Sprawni razem

Dnia 1.10.2015 roku w Bystrzycy odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego ZSS” Sprawni Razem” w piłce nożnej. Organizatorami Mistrzostw byli: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy oraz Odział Wojewódzki ZSS” Sprawni Razem”. Celem zawodów było... czytaj więcej..

Aktualności
Karolina Wiśniewska

Niezwykli goście w naszej szkole

W roku szkolnym 2015/2016 Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. H. Sienkiewicza rozpoczął realizację innowacji pedagogicznej "Niezwykli goście w naszej szkole". Naszym pierwszym gościem był znakomity mistrz judo pan Waldemar Białowąs, na co dzień Wicest... czytaj więcej..

Aktualności
Administrator

Rok 2016 to nie tylko rok Henryka Sienkiewicza - naszego patrona.

Zostanie zapamiętany jako rok szczególny, wyjątkowy. To rok wielu jubileuszy. Nasza placówka kończy w tym roku 25 lat. 25 lat temu rozpoczął także działalność teatr szkolny "Bez Nazwy" a od 15 lat systematycznie realizujemy przedsięwzięcie ekologiczne. Powodó... czytaj więcej..

Wyników 1 - 25 z 25