Szkoła Podstawowa

               W ramach szkoły podstawowej funkcjonują dwie klasy łączone: I –II – III i V-VI. W klasach uczą się dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i sprzężeniami typu: autyzm, dziecięce porażenie mózgowe. Podczas zajęć wykorzystywane są elementy różnych metod: P. Domana, Knilla, Dobrego Startu, Weroniki Sherborne, metody komunikacji alternatywnej i wspomagającej oraz metody zabawowe i aktywizujące. Uczniowie korzystają z różnorodnych, nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Największą popularnością cieszą się tablica interaktywna i tablety. Uczniowie nabywają nowe wiadomości i umiejętności nie tylko podczas zajęć w sali lekcyjnej, w ramach zajęć dydaktycznych chodzą na spacery  do różnych środowisk, jeżdżą na wycieczki krajoznawcze,  na zielone szkoły,  chodzą do biblioteki miejskiej, do kina i do teatru. Biorą udział w imprezach szkolnych i pozaszkolnych.

Zespół I -III

Zespół IV -VI

 

 

KONFERENCJA

KRONIKA ROZBUDOWY

Zapraszamy do śledzenia postępów prac związanych z  rozbudową SOSW w Świdniku.

Hymn szkolny SOSW


Tekst hymnu napisała p. Krystyna Chojecka. Muzykę skomponował p. Dariusz Tokarzewski.

Dziennik UONET++

 

ePUAP

Skrzynka ePUAP - SOSW Świdnik
Adres skrzynki podawczej:

/SOSWSwidnik/SkrytkaESP

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta

Nagroda dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku na podstawie zarządzenia Starosty Powiatu Świdnickiego – został wskazany jako wiodący ośrodek koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu świdnickiego realizujący program „Za życiem”

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność wspiera osoby niepełnosprawne, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość. więcej

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook