Stowarzyszenie

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ OŚRODKA
działające przy SOS-W im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku.

 Regon: 060482392 NIP: 712 317 51 72 KRS: 0000328533
Adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Ośrodka

ul. C. K. Norwida 4,
21-040 Świdnik

               

Stowarzyszenie Przyjaciół Ośrodka to inicjatywa nauczycieli, którzy w ramach wolontariatu organizują imprezy i wydarzenia o charakterze lokalnym, miejskim i powiatowym.
Działamy od 2009 roku, głównym celem jest włączenie naszych uczniów opraz absolwentów w życie kulturalne i społeczne regionu.
Integracja w sposób naturalny oparta na bliskich relacjach naszych gości z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi niepełnosprawnymi.
Wspólne zabawy, plenery, zajęcia kulinarne, sportowe, wystawy i warsztaty plastyczne i ekologiczne.

Pokazujemy, że niepełnosprawni mają swoje miejsce w każdej społeczności.

Pozyskujemy fundusze współpracując z samorządem lokalnym- Urzędem Miasta Świdnika, Starostwem Powiatowym w Świdniku, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Lubelski Węgiel S.A.

Dzięki temu pozyskaliśmy nowy sprzęt sportowy, pracownia gospodarstwa domowego została doposażona w sprzęt AGD, organizujemy spotkania z dietetykiem, organizujemy warsztaty dla rodziców i uczniów.
Nasi uczniowie podczas zajęć pozalekcyjnych i szkolnych przygotowują zdrowe przekąski, koktajle i posiłki.

Organizujemy imprezy integracyjne dla naszych podopiecznych oraz ich rodzin. Dzięki naszym akcjom i happeningom Świdnik dołączył do miast “Świecących na niebiesko”- co roku proponuje uczniom świdnickich szkół i przedszkoli inną formę poznania autyzmu.

Współorganizujemy razem Ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym konferencje i spotkania z ludźmi nauki, działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych.

Przy naszym Stowarzyszeniu działa samopomocowa grupa wsparcia dla rodziców i opiekunów naszych uczniów. Raz w miesiącu podczas spotkania rodzice mogą ze sobą porozmawiać, wymienic sie pomysłami, chwilkę odpocząć wypić kawę czy herbatę.

Numer konta bankowego

 

 

BGŻ BNP PARIBAS

85 2030 0045 1110 0000 0420 9830

 

Konferencja SCWEW

KRONIKA ROZBUDOWY

Zapraszamy do śledzenia postępów prac związanych z  rozbudową SOSW w Świdniku.

Dziennik UONET++

 

ePUAP

Skrzynka ePUAP - SOSW Świdnik
Adres skrzynki podawczej:

/SOSWSwidnik/SkrytkaESP

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook