Nasz patron

henryk_sienkiewiczHenryk Sienkiewicz był zasłużonym powieściopisarzem i wielkim człowiekiem. Był tym, który ukochał swój kraj ponad wszystko. Pokazywał, na kartach swych powieści historycznych, wielkość Polski i Polaków. Uczył patriotyzmu i miłości oraz szacunku do drugiego człowieka. Autor, wyróżnionej Literacką Nagrodą Nobla powieści „Quo vadis”. Henryk Sienkiewicz jest wzorem godnym  naśladowania przez uczniów naszej szkoły.

W dniu 10 maja 2001roku ośrodek otrzymał imię Henryka Sienkiewicza i od tej pory przyjął nazwę: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy imienia Henryka Sienkiewicza` w Świdniku.

W maju każdego roku obchodzimy Dzień Patrona. Czterokrotnie uczestniczyliśmy w Ogólnopolskich Zlotach Szkół Sienkiewiczowskich: Myszków, Ziębice, Zamość, Szydłowiec. Odbywają się one od 1993 roku, zainicjował je Pan Antoni Cybulski- dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. W bieżącym roku szkolnym pragniemy uczcić Rok Sienkiewiczowski i realizujemy wiele przedsięwzięć:apele,wystawy, projekcja filmów oraz organizujemy wojewódzki konkurs plastyczny: „Bohaterowie książek Henryka Sienkiewicza” dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego.

Konferencja SCWEW

KRONIKA ROZBUDOWY

Zapraszamy do śledzenia postępów prac związanych z  rozbudową SOSW w Świdniku.

Dziennik UONET++

 

ePUAP

Skrzynka ePUAP - SOSW Świdnik
Adres skrzynki podawczej:

/SOSWSwidnik/SkrytkaESP

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook