Konkursy

Aktualności 2016/2017

Uczniowie naszego ośrodka uczestniczyli w X Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Święta Wielkiej Nocy organizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. Dziękujemy za nagrody!!!

  • 9.03.2017r.gościliśmy w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kęble na rozstrzygnięciu II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Anioły w zimowej szacie”. Laureaci konkursu mieli okazję obejrzeć przygotowane przez gospodarzy przedstawienie pt. „Mała Syrenka”.

 

20.12.2016r.  nasi uczniowie uczestniczyli w XI Bożonarodzeniowym konkursie plastycznym „Stroiki i pocztówki świąteczne” organizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku.

Aktualności 2015/2016

  • W marcu uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w IX Wojewódzkim Konkursie plastycznym „Święta Wielkiej Nocy – tradycja i współczesność” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku i zdobyli aż 5 nagród. Po rozstrzygnięciu konkursu mieli również okazję uczestniczyć w pokazie zdobienia pisanek.                                                                                                              
  • 16.12.2015 Uczniowie naszej szkoły zdobyli aż 7 nagród w Miejskim X Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym pt. „Stroiki i Pocztówki Świąteczne”. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

Aktualności 2014/2015

  • Uczniowie naszego ośrodka aktywnie uczestniczyli w IX Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym pt. „Stroiki i pocztówki świąteczne” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.16 grudnia 2014 r. w galerii „Za szybą” odbyło się uroczyste rozdanie nagród.

    

 

 

 

Dziennik UONET++

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta

Bezpieczne Wakacje 2020

Kochani, zakończenie roku szkolnego 2019/20 zbliża się wielkimi krokami a co za tym idzie lada moment zaczynacie wakacje. Prosimy Was o aktywny, bezpieczny odpoczynek w tym czasie, ponieważ wiemy, że ten rok był dla Was wyjątkowo trudny. Poniżej wstawiamy prezentację, w której zawarłyśmy kilka wskazówek, jak bezpiecznie spędzić ten czas. Prosimy Was o zapoznanie się z nią.

Link do prezentacji: Bezpieczne Wakacje.pptx  

Nagroda dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku na podstawie zarządzenia Starosty Powiatu Świdnickiego – został wskazany jako wiodący ośrodek koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu świdnickiego realizujący program „Za życiem”

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność wspiera osoby niepełnosprawne, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość. więcej

 

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku

Z inicjatywy rodziców zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania dnia 01.09.1991r. utworzona została Szkoła Podstawowa Specjalna nr 6 w Świdniku. Uczęszczało do niej 55 uczniów z miasta Świdnika i okolic, a kadrę stanowiło 15 nauczycieli. Dnia 1 września 1994 utworzony został internat i szkoła przekształciła się w Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Obecnie w ramach ośrodka funkcjonują: 8-letnia Szkoła Podstawowa, Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Przedszkole Specjalne, Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka i Rodziny, Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze oraz Internat.

Głównym zadaniem Ośrodka jest przygotowanie wychowanków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi do samodzielnego udziału w życiu społecznym na miarę ich możliwości, w integracji ze środowiskiem. W naszym Ośrodku pracują wysoko wykwalifikowani specjaliści, wszyscy nauczyciele posiadają pełne kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki oraz nauczanych przedmiotów, a także wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji uczniów autystycznych.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook