Jubileusz 20-lecia SOSW w Świdniku

Ośrodek Szkolno- Wychowawczy powstał w 1991 roku, a więc skończył właśnie 20 lat!

Dzień 10 maja to Dzień Patrona Ośrodka.

W tym roku był to dzień wyjątkowy.

Dokładnie 20 lat temu, drugiego września 1991 roku uczniowie i nauczyciele ówczesnej Specjalnej Szkoły Podstawowej Nr 6 usłyszeli pierwszy dzwonek. Z tej okazji odbyły się uroczystości jubileuszowe, które zainaugurowała Msza św. odprawiona przez ks. T. Nowaka w kościele pw. NMP Matki Kościoła. Oprawę muzyczną Mszy św. wzbogacił swoim śpiewem zaprzyjaźniony z naszym ośrodkiem Pan Dariusz Tokarzewski.

Nie od przemówień, ale od występów artystycznych rozpoczęła się oficjalna część uroczystości z okazji 20-lecia działalności Ośrodka, która odbywała się w kinie LOT w Świdniku. Uczestnicy szkolnego teatrzyku Bez Nazwy ukazali trudy i radości tworzenia szkoły, wykorzystując przekaz artystyczny spektaklu czarnego teatru. Następnie wyruszono w podróż sentymentalną przedstawiając 20- letnią historię ośrodka podczas prezentacji multimedialnej Jest takie miejsce…, w trakcie której uczniowie zaprezentowali swoje talenty śpiewając i tańcząc.

Po odśpiewaniu hymnu szkolnego, Pani Dyrektor mgr Beata Michniewicz powitała wszystkich przybyłych gości. Słowa:

Każdy jubileusz jest niezwykłym świętem i wydarzeniem.
Jest też okazją do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć
o
raz wyznaczania nowych celów i zadań.       

Skłania również do refleksji, wspomnień, przemyśleń… rozpoczęły przemówienie Pani Dyrektor, która podziękowała przybyłym na uroczystość gościom, przedstawicielom władz samorządowych, miejskich, kościelnych, oświatowych, zaprzyjaźnionych szkół i placówek. Wszyscy goście otrzymali upominki okolicznościowe – folder, drobny upominek – serce, cukierki jubileuszowe. Zabierający głos złożyli uczniom, nauczycielom i pracownikom Ośrodka serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów i kolejnych pięknych jubileuszy.

Po uroczystości goście zwiedzili szkołę, następnie wraz z gospodarzami udali się na poczęstunek. Uroczystość dla wielu z uczestników była okazją do spotkań, wspomnień i radości.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wielkie zaangażowanie w przygotowania i piękną oprawę uroczystości, a zaproszonym gościom za przybycie i miłe słowa, które do nas skierowali.

Dziękujemy również mediom za uwiecznienie naszej uroczystości.

Opracowanie: Ewa Otrębska

Konferencja SCWEW

KRONIKA ROZBUDOWY

Zapraszamy do śledzenia postępów prac związanych z  rozbudową SOSW w Świdniku.

Dziennik UONET++

 

ePUAP

Skrzynka ePUAP - SOSW Świdnik
Adres skrzynki podawczej:

/SOSWSwidnik/SkrytkaESP

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook