Jubileusz 20-lecia SOSW w Świdniku

Ośrodek Szkolno- Wychowawczy powstał w 1991 roku, a więc skończył właśnie 20 lat!

Dzień 10 maja to Dzień Patrona Ośrodka.

W tym roku był to dzień wyjątkowy.

Dokładnie 20 lat temu, drugiego września 1991 roku uczniowie i nauczyciele ówczesnej Specjalnej Szkoły Podstawowej Nr 6 usłyszeli pierwszy dzwonek. Z tej okazji odbyły się uroczystości jubileuszowe, które zainaugurowała Msza św. odprawiona przez ks. T. Nowaka w kościele pw. NMP Matki Kościoła. Oprawę muzyczną Mszy św. wzbogacił swoim śpiewem zaprzyjaźniony z naszym ośrodkiem Pan Dariusz Tokarzewski.

Nie od przemówień, ale od występów artystycznych rozpoczęła się oficjalna część uroczystości z okazji 20-lecia działalności Ośrodka, która odbywała się w kinie LOT w Świdniku. Uczestnicy szkolnego teatrzyku Bez Nazwy ukazali trudy i radości tworzenia szkoły, wykorzystując przekaz artystyczny spektaklu czarnego teatru. Następnie wyruszono w podróż sentymentalną przedstawiając 20- letnią historię ośrodka podczas prezentacji multimedialnej Jest takie miejsce…, w trakcie której uczniowie zaprezentowali swoje talenty śpiewając i tańcząc.

Po odśpiewaniu hymnu szkolnego, Pani Dyrektor mgr Beata Michniewicz powitała wszystkich przybyłych gości. Słowa:

Każdy jubileusz jest niezwykłym świętem i wydarzeniem.
Jest też okazją do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć
o
raz wyznaczania nowych celów i zadań.       

Skłania również do refleksji, wspomnień, przemyśleń… rozpoczęły przemówienie Pani Dyrektor, która podziękowała przybyłym na uroczystość gościom, przedstawicielom władz samorządowych, miejskich, kościelnych, oświatowych, zaprzyjaźnionych szkół i placówek. Wszyscy goście otrzymali upominki okolicznościowe – folder, drobny upominek – serce, cukierki jubileuszowe. Zabierający głos złożyli uczniom, nauczycielom i pracownikom Ośrodka serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów i kolejnych pięknych jubileuszy.

Po uroczystości goście zwiedzili szkołę, następnie wraz z gospodarzami udali się na poczęstunek. Uroczystość dla wielu z uczestników była okazją do spotkań, wspomnień i radości.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wielkie zaangażowanie w przygotowania i piękną oprawę uroczystości, a zaproszonym gościom za przybycie i miłe słowa, które do nas skierowali.

Dziękujemy również mediom za uwiecznienie naszej uroczystości.

Opracowanie: Ewa Otrębska

BHP w czasie koronawirusa

Dziennik UONET++

Bezpieczne Wakacje 2020

Kochani, zakończenie roku szkolnego 2019/20 zbliża się wielkimi krokami a co za tym idzie lada moment zaczynacie wakacje. Prosimy Was o aktywny, bezpieczny odpoczynek w tym czasie, ponieważ wiemy, że ten rok był dla Was wyjątkowo trudny. Poniżej wstawiamy prezentację, w której zawarłyśmy kilka wskazówek, jak bezpiecznie spędzić ten czas. Prosimy Was o zapoznanie się z nią.

Link do prezentacji: Bezpieczne Wakacje.pptx  

Nagroda dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku na podstawie zarządzenia Starosty Powiatu Świdnickiego – został wskazany jako wiodący ośrodek koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu świdnickiego realizujący program „Za życiem”

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność wspiera osoby niepełnosprawne, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość. więcej

 

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku

Z inicjatywy rodziców zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania dnia 01.09.1991r. utworzona została Szkoła Podstawowa Specjalna nr 6 w Świdniku. Uczęszczało do niej 55 uczniów z miasta Świdnika i okolic, a kadrę stanowiło 15 nauczycieli. Dnia 1 września 1994 utworzony został internat i szkoła przekształciła się w Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Obecnie w ramach ośrodka funkcjonują: 8-letnia Szkoła Podstawowa, Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Przedszkole Specjalne, Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka i Rodziny, Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze oraz Internat.

Głównym zadaniem Ośrodka jest przygotowanie wychowanków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi do samodzielnego udziału w życiu społecznym na miarę ich możliwości, w integracji ze środowiskiem. W naszym Ośrodku pracują wysoko wykwalifikowani specjaliści, wszyscy nauczyciele posiadają pełne kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki oraz nauczanych przedmiotów, a także wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji uczniów autystycznych.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook