30 lat SOSW w mediach.

30 LAT W MEDIACH

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku istnieje na kartkach historii polskiego szkolnictwa od 1 września 1991r. Inicjatorami do utworzenia placówki dla osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi byli rodzice zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Kuratorium Oświaty i Wychowania. W roku szkolnym 2021/2022 Ośrodek będzie obchodził swoje 30-lecie działalności. W ciągu tych minionych lat placówka zmieniała swoją strukturę organizacyjną, jednak jej misja wciąż pozostała taka sama – przygotowanie wychowanków ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi do samodzielnego funkcjonowania w środowisku społecznym. O tym jak na przełomie tych 30 lat SOSW w Świdniku zmieniał się, rozwijał, wprowadzał innowacyjne metody nauczania mogą Państwo przeczytać w artykułach, które od wielu lat pojawiają się w lokalnych i ogólnopolskich mediach, m.in. Głos Świdnika, spotkaniaswidnickie.pl, lsw24.pl, swidnik.pl, TVP Lublin.
Zapraszamy do zapoznania się z zakładką znajdującą się na naszej stronie internetowej „Media o nas”.

KRONIKA ROZBUDOWY

Zapraszamy do śledzenia postępów prac związanych z  rozbudową SOSW w Świdniku.

Hymn szkolny SOSW


Tekst hymnu napisała p. Krystyna Chojecka. Muzykę skomponował p. Dariusz Tokarzewski.

Dziennik UONET++

 

ePUAP

Skrzynka ePUAP - SOSW Świdnik
Adres skrzynki podawczej:

/SOSWSwidnik/SkrytkaESP

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta

Nagroda dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku na podstawie zarządzenia Starosty Powiatu Świdnickiego – został wskazany jako wiodący ośrodek koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu świdnickiego realizujący program „Za życiem”

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność wspiera osoby niepełnosprawne, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość. więcej

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook