Zakończenie projektu „Rehabilitacja 25 plus”

30 sierpnia 2021r. W Ośrodku miało miejsce niecodzienne spotkanie. Gościliśmy Prezesa PFRON Pana Krzysztofa Michałkiewicza, Dyrektora Lubelskiego oddziału PFRON Panią Małgorzatę Paprotę, Starostę Powiatu Świdnickiego Pana Łukasza Reszkę, Członka Zarządu Powiatu Świdnickiego Pana Romualda Gumienniaka, dyrektora PUP Pana Włodzimierza Radka oraz terapeutów i uczestników programu Rehabilitacja 25 plus wraz z ich rodzicami.
Pogram rehabilitacja 25 plus to doskonałe przedsięwzięcie spersonalizowane do tych absolwentów, którzy z różnych przyczyn przynajmniej na razie nie zastali zakwalifikowani do zajęć w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dzięki programowi Rehabilitacja 25 plus, mogli uczestniczyć w różnych aktywnościach. Ten program to rehabilitacja społeczna dla uczestników, zatrudnienie dla nauczycieli a dla ośrodka wartość dodana w postaci nowego doświadczenia i sprzętu, który został zakupiony do realizacji zajęć.
W ramach 2 edycji zrealizowaliśmy 1120 godzin zajęć, dofinansowanie z PFRON to 192 500zł.
Jak misją PFRON jest jest wspieranie rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz aktywizacji osób niepełnosprawnych, tak podstawową misją ośrodka jest dążenie do jak największej samodzielności naszych uczniów i absolwentów, co dzięki programowi „Rehabilitacja 25 plus” możemy realizować

Previous Article
Next Article

KONFERENCJA

KRONIKA ROZBUDOWY

Zapraszamy do śledzenia postępów prac związanych z  rozbudową SOSW w Świdniku.

Hymn szkolny SOSW


Tekst hymnu napisała p. Krystyna Chojecka. Muzykę skomponował p. Dariusz Tokarzewski.

Dziennik UONET++

 

ePUAP

Skrzynka ePUAP - SOSW Świdnik
Adres skrzynki podawczej:

/SOSWSwidnik/SkrytkaESP

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta

Nagroda dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku na podstawie zarządzenia Starosty Powiatu Świdnickiego – został wskazany jako wiodący ośrodek koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu świdnickiego realizujący program „Za życiem”

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność wspiera osoby niepełnosprawne, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość. więcej

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook