Dzień Ziemi pod hasłem „Zadbamy o pszczoły”

Dnia 22.04.2021r. odbyła się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym uroczystość Dnia Ziemi. W tym roku organizowana była pod hasłem  „Zadbajmy o pszczoły! ” .Tematyka uroczystości związana jest ze zgłoszeniem naszej placówki do udziału w kampanii „Lubelskie dla pszczół”, której jednym z zadań konkursowych jest aranżacja ogrodu przyjaznego pszczołom. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne i prezentacje, ale mieli też możliwość uczestnictwa w warsztatach zorganizowanych przez zaprzyjaźnionego pszczelarza, który przyniósł do naszej szkoły prawdziwy ul, zapoznał z jego budową, pokazał produkty miodopochodne i opowiedział wiele ciekawostek na temat  pszczół. Uczniowie starszych  klas wykonali drewniane domki dla owadów pożytecznych, a przed budynkiem szkoły, w przygotowanych  przez uczniów drewnianych skrzynkach,  wysiane zostały nasiona na łąkę kwietną. Uczniowie wszystkich klas wykonywali prace plastyczne poświęcone tematyce pszczół. Prace wysłane zostaną na konkurs plastyczny „Co zawdzięczam  pszczołom?”, który również jest propozycją w/w kampanii.

Previous Article
Next Article

KRONIKA ROZBUDOWY

Zapraszamy do śledzenia postępów prac związanych z  rozbudową SOSW w Świdniku.

SCWEW

SCWEW

Hymn szkolny SOSW


Tekst hymnu napisała p. Krystyna Chojecka. Muzykę skomponował p. Dariusz Tokarzewski.

Dziennik UONET++

 

ePUAP

Skrzynka ePUAP - SOSW Świdnik
Adres skrzynki podawczej:

/SOSWSwidnik/SkrytkaESP

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta

Nagroda dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku na podstawie zarządzenia Starosty Powiatu Świdnickiego – został wskazany jako wiodący ośrodek koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu świdnickiego realizujący program „Za życiem”

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność wspiera osoby niepełnosprawne, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość. więcej

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook