Świdnik na niebiesko

2 kwietnia to wyjątkowa data w kalendarzu. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a przez nasze miasto przechodzi błękitny korowód pod hasłem „Idź – maszeruj dla autyzmu”. Choć w tym roku epidemia koronawirusa spowodowała, że zdecydowana większość z nas została w domach, a marsz został przełożony, grono pedagogiczne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nie zapomina o swoich wychowankach.

– To dla nas wszystkich trudna sytuacja. Szkoła jest zamknięta, a nasze działania przeniosły się do sieci. Staramy się wspierać uczniów na odległość. Wysyłamy im materiały, jesteśmy w stałym kontakcie z nimi i ich rodzicami. Nauczyciele, jeśli jest taka możliwość, łączą się z nimi przez Skype’a albo Messengera, bo dla dzieci ważne jest, by widzieć tę drugą osobę. Wiemy, że wszystkie są zdrowe i bezpieczne, co bardzo nas cieszy – mówi Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW w Świdniku.

Pracownicy SOSW zadbali, by każdy z nas mógł wrócić wspomnieniami do poprzednich edycji błękitnego marszu. Na profilu szkoły na Facebooku zamieszczono galerię zdjęć z wydarzenia.

– Aby pokazać, że nasi nauczyciele pamiętają o dzisiejszym dniu, ubiorą się na niebiesko, zrobią zdjęcia i podzielą się nimi na profilu – dodaje E. Krupa.

Marsz integracji jesienią

Choć tegoroczne obchody nie odbędą się w terminie, dyrekcja SOSW zapewnia, że o nich nie zapomni. Marsz, warsztaty, pokazy i spotkania planowane są jesienią.

– Jak co roku przejdziemy ulicami miasta, by integrować świdniczan i wspólnie przeżyć ten wyjątkowy czas. Urząd Miasta przekazał na te działania 3 tys. zł, za co serdecznie dziękujemy – wyjaśnia dyrektor SOSW.

Świdniczanie już teraz mogą okazać solidarność z osobami dotkniętymi autyzmem. Chętni mogą dzielić się pomysłami na ćwiczenia na profilu ośrodka na FB.

Źródło: Swidnik.pl

Previous Article
Next Article

Konferencja SCWEW

KRONIKA ROZBUDOWY

Zapraszamy do śledzenia postępów prac związanych z  rozbudową SOSW w Świdniku.

Dziennik UONET++

 

ePUAP

Skrzynka ePUAP - SOSW Świdnik
Adres skrzynki podawczej:

/SOSWSwidnik/SkrytkaESP

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook