Karnawałowa integracja rodzin

To był bal w naprawdę wielkim stylu. Wzięli w nim udział podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, ich rodzeństwo oraz rodzice i nauczyciele. W sali gimnastycznej ZS nr 1, zamienionej na kilka godzin w krainę bajek, bawili się w rytm największych przebojów serwowanych przez mistrza ceremonii Tomasza Masańca.

– Pomysł na spotkanie podsunął nam prof. Wojciech Otrębski, z którym współpracujemy w ramach programu „Za życiem”. Serdecznie dziękujemy burmistrzowi Waldemarowi Jaksonowi i miejskim radnym za przyznanie środków, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie imprezy – mówi Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW.
Oprócz tańców i zabaw przy muzyce, dla dzieci przygotowano również inne atrakcje. Była loteria karnawałowa, w której wygrywał każdy los, szaleństwo balonowe, malowanie twarzy, kącik plastyczny, a także stoisko ze słodkościami i napojami.
– Naszym celem jest włączenie w proces terapeutyczny wychowanków ośrodka również ich rodzeństwa. Zależy nam na tym, by poznali środowisko, w jakim przebywa ich brat czy siostra. Dzieci mają na siebie duży wpływ, mogą się od siebie wiele nauczyć. Oczywiście ważna jest też integracja rodzin, wymiana doświadczeń czy spostrzeżeń – wyjaśniają Elżbieta Ścibior, Monika Antoniewicz i Agnieszka Potaczała, koordynatorki karnawałowego balu.
Za życiem
Niebawem w SOSW ruszy 4. edycja programu „Za życiem”. W jego ramach ośrodek zapewni pomoc w diagnozowaniu problemów rozwojowych najmłodszych, a także zaproponuje możliwe formy interdyscyplinarnego wsparcia.
– Zachęcamy rodziców dzieci, które jeszcze nie są objęte programem, o kontakt z nami. Zajęcia są bezpłatne. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 81 468 89 45 lub na stronie www.sosw.eu – dodaje E. Krupa.

Źródło: głosswidnika.pl 

Previous Article
Next Article

Konferencja SCWEW

KRONIKA ROZBUDOWY

Zapraszamy do śledzenia postępów prac związanych z  rozbudową SOSW w Świdniku.

Dziennik UONET++

 

ePUAP

Skrzynka ePUAP - SOSW Świdnik
Adres skrzynki podawczej:

/SOSWSwidnik/SkrytkaESP

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook