Perełki z recyklingu – swidnik.pl

W Centrum Kultury odbyło się dziś otwarcie wystawy prac rękodzielniczych wykonanych przez uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Henryka Sienkiewicza.

Ekspozycja powstała na zajęciach przysposobienia do pracy i Klubu Twórczego Rękodzieła działającego w ośrodku. Młodzież wykorzystała do wykonania bibelotów  materiały naturalne i surowce wtórne, np. kamienie, szyszki, ziarna, muszelki, butelki, beton, plastikowe pojemniki i  makulaturę. Prace przygotowała pod kierunkiem nauczycielek Katarzyny Kutrzeby, Joanny Szczęsnej-Kowalskiej i Karoliny Wiśniewskiej.

– Wernisaż to podsumowanie twórczego wysiłku uczniów naszego ośrodka, którzy cały rok sumiennie i z sercem tę wystawę przygotowywali – mówiła Elżbieta Krupa, dyrektor placówki. – To spotkanie ma charakter integracyjny, bo niepełnosprawnym na niczym tak nie zależy jak na integracji właśnie. Szerokie zainteresowanie tą oryginalną twórczością daje im pełnię radości i satysfakcji.

Wystawę otworzył starosta świdnicki Łukasz Reszka. Uczestniczyły w niej dzieci z Przedszkola nr 6, Przedszkola Integracyjnego nr 5, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej PSONI oraz uczniowie SOSW. Wystawa będzie czynna do 11 czerwca.

słs

Link do artykułu: http://www.swidnik.pl/kultura/item/13363-perełki-z-recyklingu

Previous Article
Next Article

Konferencja SCWEW

KRONIKA ROZBUDOWY

Zapraszamy do śledzenia postępów prac związanych z  rozbudową SOSW w Świdniku.

Dziennik UONET++

 

ePUAP

Skrzynka ePUAP - SOSW Świdnik
Adres skrzynki podawczej:

/SOSWSwidnik/SkrytkaESP

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook