Świdnik dla Autyzmu 2019

Z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu  2-go kwietnia 2019 roku ulicami Świdnika przeszedł niebieski pochód pod hasłem „Idź, maszeruj dla Autyzmu”.  Po raz szósty w centrum miasta (plac przy fontannie miejskiej) zebrała się społeczność lokalna – przedszkolak. Uczniowie ze szkół podstawowych i średnich, nauczyciele i wychowawcy, rodzice, wychowankowie licznych placówek środowiskowych oraz oczywiście władze naszego miasta i zaproszeni goście. Cieszymy się, gdyż sukcesywnie dołącza się do naszej akcji coraz więcej uczestników, w tym roku maszerowało w pochodzie ponad 700 osób. Tegoroczny marsz zakończył się na placu przy SOS-W na ulicy Norwida. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w rozstrzygnięciu I Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mój niebieski świat”. Laureatom wręczono nagrody, dyplomy uczestnikom i podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Wystawa pokonkursowa prezentowała się imponująco i można było ją obejrzeć w naszym Ośrodku. Następnie dla  najmłodszych uczestników akcji czekały ciekawe propozycje zabaw sensorycznych, a dla młodzieży warsztaty sensoryczne i pakiet filmów o autyzmie. Na zakończenie spotkania pożegnaliśmy uczestników słodką niespodzianką.

Szósty marsz za nami i miejmy nadzieję, że nie ostatni. Tak więc spotkajmy się za rok w kwietniu.

Previous Article
Next Article

KONFERENCJA

KRONIKA ROZBUDOWY

Zapraszamy do śledzenia postępów prac związanych z  rozbudową SOSW w Świdniku.

Hymn szkolny SOSW


Tekst hymnu napisała p. Krystyna Chojecka. Muzykę skomponował p. Dariusz Tokarzewski.

Dziennik UONET++

 

ePUAP

Skrzynka ePUAP - SOSW Świdnik
Adres skrzynki podawczej:

/SOSWSwidnik/SkrytkaESP

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta

Nagroda dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku na podstawie zarządzenia Starosty Powiatu Świdnickiego – został wskazany jako wiodący ośrodek koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu świdnickiego realizujący program „Za życiem”

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność wspiera osoby niepełnosprawne, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość. więcej

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook