Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018r. zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Na uroczystym apelu pani dyrektor Elżbieta Krupa podziękowała uczniom, rodzicom, wszystkim pracownikom szkoły oraz przyjaciołom naszego Ośrodka za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły:

„Kochani uczniowie, drodzy nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi, szanowni goście i rodzice.                Patrząc na Was dzisiaj uczniowie, śmiało mogę powiedzieć: Pełno nas, a jakoby nikogo nie było. Ciałem jeszcze jesteście tutaj, ale myślami przebywacie już zupełnie gdzie indziej, daleko poza murami szkoły. Oto nadszedł czas, aby oficjalnie zakończyć rok szkolny 2017/2018. Już za chwilę opuścicie mury szkoły, w których spędzaliście tak wiele czasu przez ostatnie 10 miesięcy i udacie się na wspaniałe wakacje.  Jestem z was dumna, że wszyscy uczniowie otrzymają promocję do klasy następnej.

Kochani Absolwenci. Za chwilę odbierzecie swoje świadectwa i nagrody. To ostatnie chwile, które spędzacie z nami. Nie mówimy Wam żegnajcie, lecz do widzenia, bo drzwi naszej szkoły zawsze będą dla Was otwarte. My nauczyciele wiemy, że zostaliście dobrze wyposażeni w wiedzę i umiejętności potrzebne do dalszej nauki i życia. Mamy za sobą 10 miesięcy wytężonej pracy. Był to wyjątkowo trudny rok, rok, w którym nie raz trzeba było stawić czoła różnym trudnościom i wyzwaniom związanym z trudnościami lokalowymi. Udało nam się dokończyć budowę placu zabaw, wynająć i wyremontować budynek przy ul. Okulickiego, zakupić wiele pomocy dydaktycznych i rewalidacyjnych.

Jednak był to też rok wyjątkowy.  Zorganizowaliśmy wiele imprez i uroczystości o zasięgu lokalnym i powiatowym, konkursy, zawody sportowe, akcje charytatywne, zbiorki, koncerty, wycieczki, wyjazdy, dni autyzmu- oczywiście dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ośrodka.  Jedna z najprzyjemniejszych uroczystości, to oczywiście Dzień Rodziny z udziałem tak dużej ilości rodziców i zaproszonych gości, który uświetnił nam klub motorowy USARZ i oczywiście koncert p. Matery. Zorganizowaliśmy wspaniałą uroczystość  patriotyczną z okazji 100 rocznicy niepodległości połączoną z sadzeniem Dębu niepodległości.Wszystkie te działania podejmujemy dla Waszego dobra,  drodzy uczniowie.

W tym roku szkolnym braliście udział w zadziwiającej ilości konkursach i zawodach. Do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach i to swoją postawą udowadniacie.

Nasze najmłodsze dzieci i 56 dzieci z Powiatu Świdnickiego uczestniczą w programie „Za życiem”, który będzie trwał jeszcze 4 lata i łącznie wydamy na jego realizację 880 000zł, które otrzymujemy z Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

W tym miejscu dziękuję wszystkim nauczycielom i wychowawcom za wzorową pracę i wspaniałą atmosferę. Praca z Wami jest dla mnie ogromnym zaszczytem, ale i pouczającym doświadczeniem. Słowa podziękowania kieruję też do pracowników administracji i obsługi, każdego dnia udowadniacie swoje zaangażowanie, a rzeczy niemożliwe stają się możliwe.  Bardzo Wszystkim dziękuję.

Słowa podziękowania kieruję do Rady Rodziców i przewodniczącej pani Ewy Kowalik  oraz do wszystkich rodziców, którym zależy na dobru naszego Ośrodka, na budowaniu jego pozytywnego wizerunku. Dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie oraz wsparcie finansowe.

Kochani uczniowie na koniec życzę Wam udanych wakacji.Wypoczywajcie mądrze i bezpiecznie, korzystajcie ze słońca i pięknej pogody, zawierajcie ciekawe znajomości.  A we wrześniu wróćcie do szkoły zdrowi, wypoczęci i pełni wspaniałych wspomnień. Do widzenia!”

 

    

Previous Article
Next Article

KONFERENCJA

KRONIKA ROZBUDOWY

Zapraszamy do śledzenia postępów prac związanych z  rozbudową SOSW w Świdniku.

Hymn szkolny SOSW


Tekst hymnu napisała p. Krystyna Chojecka. Muzykę skomponował p. Dariusz Tokarzewski.

Dziennik UONET++

 

ePUAP

Skrzynka ePUAP - SOSW Świdnik
Adres skrzynki podawczej:

/SOSWSwidnik/SkrytkaESP

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta

Nagroda dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku na podstawie zarządzenia Starosty Powiatu Świdnickiego – został wskazany jako wiodący ośrodek koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu świdnickiego realizujący program „Za życiem”

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność wspiera osoby niepełnosprawne, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość. więcej

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook