Wycieczka do Zamościa

 24 maja 2018r. uczniowie V zespołu gimnazjum wraz ze swoimi mamami i panią Elą wybrali się na wycieczkę do Zamościa. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym im. Stefana Milera. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt egzotycznych, w tym tropikalne ryby, płazy i gady. Największą ciekawość uczniów wzbudziły żyrafy i oczywiście sympatyczne małpy. W chwilach zmęczenia można było skryć się przed prażącym słońcem w kawiarni. Zwiedziliśmy także Stare Miasto – Rynek Wielki z Ratuszem i podcieniowymi kamieniczkami, Katedrę oraz fortyfikacje bastionowe. Byliśmy pod wrażeniem kwitnącego miasta Zamościa i jego pięknych zabytków. Atrakcją wycieczki była podróż do Zamościa i z powrotem liniami PKP. Niektórzy uczniowie podróżowali tym środkiem transportu po raz pierwszy. Do domów wróciliśmy po 18, planując już kolejny wspólny wyjazd.

    

Previous Article
Next Article

KRONIKA ROZBUDOWY

Zapraszamy do śledzenia postępów prac związanych z  rozbudową SOSW w Świdniku.

Hymn szkolny SOSW


Tekst hymnu napisała p. Krystyna Chojecka. Muzykę skomponował p. Dariusz Tokarzewski.

Dziennik UONET++

 

ePUAP

Skrzynka ePUAP - SOSW Świdnik
Adres skrzynki podawczej:

/SOSWSwidnik/SkrytkaESP

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta

Nagroda dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku na podstawie zarządzenia Starosty Powiatu Świdnickiego – został wskazany jako wiodący ośrodek koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu świdnickiego realizujący program „Za życiem”

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność wspiera osoby niepełnosprawne, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość. więcej

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook