„Niezwykli goście w naszej szkole” – lalkarz

Za nami wycieczka do Teatru H.Ch. Andersena w Lublinie.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dziś w spotkaniu z lalkarzem, który przedstawił nam różne rodzaje lalek teatralnych. Wśród nich znalazły się m.in.: pacynki, kukiełki, jawajki, marionetki. Twórca lalek opowiedział nam z czego są wykonane, w jaki sposób można nimi poruszać. Mieliśmy niecodzienną okazję zobaczyć je z bliska, dotknąć, a nawet przymierzyć jedną z masek. Na koniec obejrzeliśmy spektakl „Pchła Szachrajka”.

 

 

Previous Article
Next Article

KRONIKA ROZBUDOWY

Zapraszamy do śledzenia postępów prac związanych z  rozbudową SOSW w Świdniku.

Hymn szkolny SOSW


Tekst hymnu napisała p. Krystyna Chojecka. Muzykę skomponował p. Dariusz Tokarzewski.

Dziennik UONET++

 

ePUAP

Skrzynka ePUAP - SOSW Świdnik
Adres skrzynki podawczej:

/SOSWSwidnik/SkrytkaESP

Szkoła pamięta

Szkoła pamięta

Nagroda dla SOSW

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku na podstawie zarządzenia Starosty Powiatu Świdnickiego – został wskazany jako wiodący ośrodek koordynacyjno- rehabilitacyjno-opiekuńczy na terenie powiatu świdnickiego realizujący program „Za życiem”

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy osób zaangażowanych wspomaganiem rozwoju osób niepełnosprawnych i ich otoczenia. Stowarzyszenie poprzez swoją działalność wspiera osoby niepełnosprawne, aby zgodnie ze swoimi potrzebami i możliwościami mogły jak najpełniej rozwijać własny potencjał osobowy i otwierać się na otaczającą ich rzeczywistość. więcej

 

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook